شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
جمعه، 19th فوریه 2016
12:19 ب.ظ

مشارکت بانک ها برای ساخت مدرسه در سقز افزایش یافت

با افتتاح مدرسه دو کلاسه روستای ‘آلکلو’ در بخش مرکزی سقز مشارکت بانک ها به عنوان خیران مدرسه ساز در این شهرستان افزایش یافت.

به گزارش ایرنا، نهضت مدرسه سازی به عنوان یک امر معروف با مشارکت خیران در کردستان روند مناسبی دارد که این امر نقش مهمی در توسعه آموزش عالی در استان محسوب خواهد شد.

مردم روستای آلکلو شهرستان سقز روز پنجشنبه شاهد افتتاح مدرسه ای بودند که با مشارکت بانک اقتصاد نوین به سرانجام رسید، مدرسه ای در مساحت افزون بر ۲۰۰ متر مربع که این بانک، اداره کل نوسازی را جهت تکمیل این طرح یاری دارد.

مردم روستاهای سقز در سال جاری حمایت خیران و اقدام بانک ها را در روستاهای این شهرستان خوب به یاد دارند و فراموش نمی کنند بانک صادرات نیز در اوایل سال در روستای دیگری در بخش مرکزی در امر ساخت مدرسه و تعلیم وتربیت همکاری کرد.

در آئین افتتاح این محیط آموزشی، رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه زیویه سقز گفت: بانک برای ساخت این مدرسه، یک میلیارد ریال و اداره کل نوسازی مدارس استان هم یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال مشارکت داشته است.

خالد علیپور با بیان اینکه در سال ۹۴ تاکنون چهار باب مدرسه در بخش های امام و زیویه شهرستان سقز افتتاح شده است و تعداد هشت طرح نیمه تمام آموزشی وجود دارد بر ادامه حمایت خیران در منطقه زیویه جهت اتمام و ساخت مدرسه تاکید کرد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کردستان هم با بیان اینکه مشارکت خیران در ساخت مدارس در استان جای تقدیر دارد عنوان کرد: کمبود اعتبار از مشکلات اصلی تسریع در ساخت مدرسه سازی در استان است.

شهرام سعیدی اظهار کرد:۳۰ درصد مدارس استان تخریبی است که کردستان از این لحاظ در کشور رتبه ۱۵ تا ۱۷ کشور است.

معاون فنی و عمرانی فرماندار ویژه سقز هم با بیان اینکه در سال جاری از محل اعتبارات دولتی ۳۵ میلیارد ریال برای ساخت و بازسازی مدارس شهرستان اختصاص داده شده است ، اظهار کرد: حوزه آموزش و پرورش بسیار گسترده است و نیازمند توجه بیشتر است.

صابر زراعی اقدام خیران را در بازسازی و ساخت مدارس در شهرستان سقز ستود و بر ادامه کار آنها تاکید کرد.

روستای آلکلو در ۱۵ کیلومتری سقز قرار دارد.

کد خبر: 18131


۲ دیدگاه

 • هاوشاری دوره وه لات
  هاوشاری دوره وه لات: 2-20-2016 . 12:15 ق.ظ :

  هرجا مدرسه سازی شد جای تقدیر است

  پاسخ دهید

  • بی نام
   بی نام: 2-27-2016 . 12:14 ق.ظ :

   کجا بانک ها همت کردن؟؟؟؟هیچ بانک دیگه ای اینکارو نکرده
   بانک اقتصاد نوین با همت سرپرست شمال غربش این کارو کردن

   پاسخ دهید