شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 18th فوریه 2016
12:22 ب.ظ

تجهیزات دستگاه پزشکی ام. آر. آی وارد سقز شد

مدیر شبکه بهداشت ودرمان سقز گفت: ۹۰ درصد از تجهیزات دستگاه پزشکی ام. آر. آی که دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر آذر ماه سال گذشته قول مساعد آن را داده بود به شهرستان وارد شد.

دکتر محمد سرکوت غوثی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ارزش این دستگاه پزشکی بیش از ۴۰ میلیارد ریال است افزود: این امکانات پزشکی توسط شرکت آلمانی و مشاوران ایرانی در سقز نصب و راه اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به عزم راسخ دولت تدبیر و امید برای تجهیز و توسعه امکانات پزشکی اضافه کرد: برآیند و دستاورد سفر قاضی زاده هاشمی از نظر جذب اعتبارات برای وسایل پزشکی و امکانات بیمارستانی برای شهرستان سقز حدود ۷۰ تا ۸۰ میلیارد ریال بوده است که جای تقدیر دارد.

او با بیان اینکه افزایش تخت های آی سی یو و ارسال دستگاه سی تی اسکن اسپیرال نیز به سرانجام رسیده است، اظهار کرد: دستگاه جراحی چشم فیکو و دستگاه جراحی کلیه به نام پی. سی. ان. ال نیز از جمله تعهدات سفر وزیر بهداشت بود که این دستگاه ها نیز به شهرستان ارسال خواهد شد.

دکتر غوثی یادآور شد: وزیر بهداشت در سفر مرداد سال جاری کاروان تدبیر و امید به سقز برای اتمام بیمارستان در دست ساخت سقز قول اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریالی داد. ام آرآی (MRI ) مخفف عبارت Magnetic Resonance Imaging است و تصویرسازی تشدید مغناطیسی نامیده می شود، روشی پرتونگارانه در تصویربرداری تشخیصی پزشکی و دامپزشکی است که در دهه های اخیر بسیار فراگیر شده است و بر اساس رزنانس مغناطیسی هسته است.

کد خبر: 18135