شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
جمعه، 19th فوریه 2016
7:29 ق.ظ

تعیین ۲۷۰ نقطه در سقز برای تبلیغات نامزدهای مجلس

شهردار سقز گفت: با هدف جلوگیری از اغتشاش بصری تبلیغات محیطی ۲۷۰ نقطه در این شهر برای تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری تعیین شده است.

ضیاالدین نعمانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با توجه به شروع تبلیغات کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری و در پیش بودن تبلیغات نامزدهای مجلس شورای اسلامی از روز پنجشنبه هفته جاری افزود: شهرداری سقز اقدمات لازم را در خصوص تعیین نقاط برای تبلیغ نامزدها با هماهنگی فرمانداری در نظر گرفته است.

وی با اشاره به ماده ۵۲ قانون مجلس شورای اسلامی و عنوان اینکه شهرداری ها می توانند با استفاده از امکانات محلی، مکان های مناسبی را برای نصب و یا ارائه آثار تبلیغاتی نامزدها تعیین کنند تاکید کرد: نامزدها بر اساس ماده ۵۷ قانون مجلس شورای اسلامی باید از دیوار نویسی و نصب پوستر بر روی در و دیوار پرهیز کنند.

او اضافه کرد:میدان های اصلی شهر از جمله قدس، جمهوری اسلامی، آزادی و مسیرهای پر تردد مردم در خیابان ها و بلوارها و حتی محل هایی در مناطق حاشیه های شهر نیز برای نصب تبلیغات نامزدها آماده شده است که انجام تبلیغات محیطی به خوبی اقدامات تبلیغی نامزدها را در تمام شهر پوشش می دهد.

نعمانی عنوان کرد: در این مکان ها، بنرهایی در اندازه های ۱۰ متر و یا ۱۲ متر بر روی دیوارها و یا در برخی از مکان ها بر روی داربست جهت چسباندن اقلام تبلیغی نامزدها نصب شده است.

وی به نامزدها توصیه کرد: برای رعایت حقوق شهروندی و مهیا کردن انتخاباتی سالم و رقابتی، تبلیغات خود را در نقاط تعیین شده انجام داده و فعالیت های تبلیغاتی خود را در چار چوپ قانون انجام دهند.

صلاحیت چهار نفر برای مجلس خبرگان رهبری در استان کردستان و صلاحیت ۱۲ نفر برای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه سقز و بانه تایید شده است. کردستان دارای دو کرسی در مجلس خبرگان رهبری و شش کرسی در مجلس شورای اسلامی است که سهم شهرستان های سقز و بانه یک نماینده در مجلس شورای اسلامی است.

دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و هفتمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری، هفتم اسفند همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

کد خبر: 18139