شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۷/۰۵/۱۴۰۱
شنبه، 20th فوریه 2016
2:31 ب.ظ

“بختیار عزت پناه” کاندیدای شورای هماهنگی اصلاح طلبان و فعالین مدنی سقز شد

روز جمعه، روز مهمی برای انتخابات حوزه سقز و بانه بود و طی آن شورای هماهنگی اصلاح طلبان، جماعت دعوت و اصلاح، ۵ کاندیدای رد صلاحیت شده و جمعی از فعالین مدنی که در گروهی تحت عنوان “هیوای داهاتو” گردهم آمده اند، با اعلام بیانیه هایی جداگانه ای حمایت خود را از “بختیار عزت پناه” اعلام کردند.

به گزارش شارنیوز، جدای از بیانیه هایی که در ادامه می آید، پنج تن از کاندیداهای رد صلاحیت شده هم به صف حمایت کننده گان از بختیار عزت پناه پیوستند. احمد bakhtyarezatpanahعزیزی، جمشید مظفری، داوود حبیب زاده، ابراهیم حسینی و لیلا عنایت زاده از جمله کاندیداهایی بودند که از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت نشدند و به حمایت و پشتیباتی از بختیار عزت برخاستند. دلایلی که این افراد آنها را به سمت بختیار عزت پناه سوق داده است؛ باور به خرد جمعی، مطالبه محوری، استفاده از تمامی ظرفیت های قانون اساسی در راستای احقاق حقوق شهروندی باتکیه بر حقوق قومیتی مذهبی جنسیتی و همپوشانی برنامه های عزت پناه با افکار و برنامه های این پنج نفر بوده است.

بیانیه شورای هماهنگی اصلاح طلبان به شرح زیر است:

«به نام هستی بخش»

«انسان دشواری وظیفه است »

مردم فهیم و شریف شهرستان سقز

انتخابات دهمین دوره ی مجلس شورای اسلامی ایران، درشرایطی برگزار می‌شود که از یک طرف در سایهی مساعی وموفقّیت های مهم دولت تدبیر و امید در حوزهی سیاست خارجی، اینک کشور به سبب رفع تحریم ها و تهدیدها از موقعیت مناسب وممتاز و ویژه ای نسبت به گذشته برخوردارشده است و اما ازجانب دیگر به سبب مدیریت نامناسب دولت پیشین وفشار سنگین تحریمهای ظالمانهی غرب در سالیان گذشته ،هنوز وضعیت مردم ایران و خصوصاً مناطق محروم از حیث معیشتی و اقتصادی و سایر زمینهها به هیچ وجه مناسب و مقبول نیست وبا وجود اینکه دولت روحانی در این حوزه ها تلاشهای زیادی نموده است وآمارها نیز به درستی خبر از کاهش تورم و پیشرفت و توسعه می‌دهند اما بااین همه، فشاراقتصادی، بیکاری، گرانی ونابرابری همچنان محسوس و ملموس است و بر دوش مردم محروم و مظلوم سنگینی می‌کند.

بعد از موفقیت دولت روحانی در مذاکرات هستهای باغرب و اجرای موفقیت‌آمیز برجام، رئیس جمهور بحث برجام ۲ را مطرح کردند که هدف آن اجرای برنامه ی جامع اقدام مشترک در جهت رفع مشکلات داخلی و اقتصادی مردم است ومزید بر این برنامه، آقای روحانی در دوران تبلیغات انتخاباتی و در بیانیه شماره ۳ اقوام، خود را متعهد و ملتزم به دفاع و پیگیری حقوق اقوام ایرانی ؛خصوصاً کردها و اهل سنت نموده است و قطعاً اجرای موفقیت آمیز برجام ۲ وبیانیه ی شماره ۳ اقوام ،هرگز بدون همراهی و حمایت مردم و خصوصاً نمایندگان آن ها در مجلس شورای اسلامی ممکن و میسور نخواهد شد چنانکه تاکنون هم مع الاسف به علت عدم نظارت و پیگیری و مطالبه ی نمایندگان و در حاشیه قرار گرفتن این مطالبات، عملاً برخی از برنامه ها و وعده های ریاست جمهوری به مرحله ی عمل و اجرا در نیامده اند.

در همین راستا، مجلس دهم حضور افرادی را می‌طلبد که درکنار برخورداری از برخی از معیارهای اخلاقی همچون صداقت و سلامت نفس، باید درد آشنا و متخصص و آگاه به مسائل و اهل ایده و برنامه نیز باشد و در راستای احقاق حقوق شهروندی با تکیه بر حقوق قومی، مذهبی و جنسیتی تعهد داشته و همچنین با برنامه‌ها و سیاست های کلی این دولت و سایر دولت های مردمی، مادامی که در جهت منافع عمومی و منطقه ای وعقلانیت و توسعه گام بر می‌دارند، هماهنگ باشد.

شورای هماهنگی اصلاح طلبان شهرستان سقز بعد از گفتگوی مستقیم با بسیاری از داوطلبان و استماع سخنان و برنامه های آن‌ها، نهایتاً براساس معیارهایی مد نظرو مورد توافق گروه، از میان داوطلبان حاضر در میدان رقابت انتخاباتی، ضمن احترام به تک تک این عزیزان، جناب آقای دکتر بختیار عزت پناه را به عنوان کاندیدای مورد حمایت خود معرفی می‌نماید و برای ایشان در جهت خدمتگزاری به مردم محروم حوزه‌ی انتخابیه‌ی خود آرزوی موفقیت دارد و به ایشان و مردم اطمینان خاطر می‌دهد که در قبال حمایت از نامبرده و در صورت راهیابی ایشان به مجلس هیچ گونه توقع و انتطاری از ایشان جز انجام برنامه ها و وظایف قانونی و رسالت نمایندگی خود ندارد.

ضمناً جهت اطلاع همشهریان عزیز به استحضار می‌رساند که شورای هماهنگی اصلاح طلبان شهرستان سقز تشکلی است که در دی ماه سال ۹۴ و از طریق انتخابات شکل گرفته است و علاوه بر اینکه این تشکل همراهی بسیاری از اصلاح طلبان را با خود دارد اما هرگز معتقد به انحصار گفتمان اصلاح‌طلبی در شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان نبوده و نخواهد بود و با تمام افراد و گروه های که خارج از این گروه و در چهارچوب اخلاق و قانون فعالیت اصلاح‌طلبانه دارند با حسن نیت و احترام می‌نگرد و از تنوع و تکثر گروه های اصلاح طلب حمایت می‌کند.

در خاتمه از خداوند بزرگ خالصانه استدعا داریم که در این کارزار بزرگ تبلیغات و انتخابات یاریگر کاندیدایی باشد که گرسنگی، نیازمندی، عقب‌ماندگی و نابرابری‌ها را می‌بیند و درک می‌کند و از این نابرابری‌ها رنج میبرد و برای رفع آن ها اراده و برنامه دارد.

موجیم که آسودگی ما عدم ماست ما زنده به آنیم که آرام نگیریم

شورای هماهنگی اصلاح طلبان شهرستان سقز

کد خبر: 18149


۳ دیدگاه

 • کريمى
  کريمى: 2-20-2016 . 3:39 ب.ظ :

  دست مریزاد. هرچند که گزینه اصلح تر از اقاى عزت پناه، از نظر بنده اقاى اسرارى بود، مع الوصف براى اقاى عزت پناه ارزوى توفیق دارم و تمام تلاش خویش را به راى اوردن ایشان معطوف خواهم کرد.
  اما کاش در تایپ اطلاعیه اندکى دقت مى شد.
  شعر اخر جابجا نوشته شده.غلط تایپى هم به وفور.

  پاسخ دهید

  • شهروند
   شهروند: 2-20-2016 . 3:48 ب.ظ :

   امیدواریم از این وضعیت رکود و خمیدگی در عرصه مسائل اجتماعی و فرهنگی خارج شویم

   پاسخ دهید

   • تحریمی سابق
    تحریمی سابق: 2-20-2016 . 3:51 ب.ظ :

    انتخاب آگاهانه ایست اگر هر به نتیجه نرسد صدای اعتراض قشر متوسط و روشنفکر جامعه را به گوش طرف تمامیت خواه رسانده است

    پاسخ دهید