شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۶/۰۲/۱۴۰۱
یکشنبه، 21st فوریه 2016
2:21 ب.ظ

سلیم زهرابی و ماجرای حمایت هیات دولت از او + توضیح جبهه تدبیر و توسعه

سلیم زهرابی با چاپ بنر ها و پوستر هایی با عکس ظریف و روحانی خود را به عنوان کاندیدای دولت معرفی کرده است و سعی دارد به این وسیله نظر رای دهندگان را به خود جلب کند.

به گزارش شارنیوز، طرفداران زهرابی به پلیس راه رفتند و از وی به سبب توافقش با دولت به گرمی استقبال کردند و بعد هم در خیابان های شهر به راه افتادند و زهرابی نیز گویی رئیس جمهوری است در سفرهای استانی، از خودرو سر بیرون آورده و برای مردم دست تکان داد.

اما مبنای این کاندیداتوری از سوی دولت چیست؟

photo_2016-02-21_02-44-57 نزدیک ترین حزب به دولت “حزب اعتدال و توسعه” نام دارد که هم در استان کردستان و هم در سقز فعالیت دارند و اعضای آن نیز مشخص است. اعضای شورای مرکزی این حزب از نزدیک ترین افراد به شخص روحانی هستند و می توان گفت کسانی که توسط این حزب حمایت شوند به نوعی از حمایت دولت نیز برخوردارند اگرچه دولت حق اعلام حمایت رسمی از هیچ کاندیدایی را ندارد و این کار غیرقانونی است.bnktadbir

رئیس ستاد انتخابات این حزب هم در نامه ای به رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور از اینکه گروه ها یا افرادی با عناوینی چون “اعتدال”، “توسعه” و … با کاندیداها وارد مذاکره می شوند تذکر داد.

اما ماجرای کاک سلیم ما از سقز چیست؟

گروهی از احزاب عمدتا اصولگرا که معمولا در ایام انتخابات ها سر بر می آورند تشکیل یک جبهه داده و نام خود را ” جبهه تدبیر و توسعه” گذاشته اند. نامی که تداعی کننده شعارهای دولت روحانی است. در میان این گروه ها نام حزب ایثارگران انقلاب اسلامی هم به چشم می خورد که از گروه های اصولگرا به شمار می آید. اما این گروه ها اگرچه اصلاح طلب نیستند اما به مشی اعتدالی دولت نزدیک اند با این اوصاف بدون شک نمی توان به کاندیداهای مورد حمایت این جبهه، کاندیدای مورد حمایت دولت گفت و این وصله ها به دولت روحانی نمی چسپد.

zarifsalim انتخابات حوزه سقز و بانه آشفته بازاری به تمام معناست و هر حرف و حرکت بدون پشتوانه ای به راحتی امکان بروز می یابد و از هر روش قانونی و غیرقانونی برای تبلیغات استفاده می شود بدون آنکه نظارتی بر اوضاع وجود داشته باشد.

——-

در پی درج این مطلب، جبهه تدبیر و توسعه ایران توضیحی را برای شارنیوز ارسال کردند که متن آن را در زیر می خوانید:

——

بسمه تعالی

جوابیه جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی(استان کردستان)

مدیریت محترم پایگاه محترم شارنیوز

با توجه به درج مطلبی در سایت شارنیوز مورخ ۲/۱۲/۱۳۹۴ با کد خبری ۱۸۱۶۱ درخصوص جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی و کاندیدای مورد حمایت این جبهه در استان کردستان بدین وسیله با استناد به قانون مطبوعات مقتضی است جوابیه جبهه را در سایت مذکور منتشر فرمایید.

۱-به اطلاع می رساند جبهه تدبیر و توسعه متشکل از احزابی است که همگی همزمان در شورای اصلاحات کشور عضو می باشد.

۲-اساس و شالوده این جبهه ستادهای مردمی جناب دکتر آقای روحانی رئیس جمهور محبوب می باشد.

۳-این جبهه به عنوان بزرگترین حامی دولت در صحنه انتخابات حضور داشته و صرفا از کاندیداهای حامی دولت تدبیر و امید حمایت می نماید.

۴-لیست مورد حمایت این جبهه بعد از بررسی های به عمل آمده توسط شورای مرکزی استان و همچنین شورای مرکزی جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی تائید و به مردم معرفی شده اند.

۵-لازم به ذکر است آقای دکتر سلیم زهرابی کاندیدای مورد حمایت جبهه تدبیر و توسعه و حامی دولت در حوزه سقز و بانه معرفی و از تمام حمایت های این جبهه برخوردار می باشد.

۶-آقای مهندس شریف رئیس ستاد انتخابات جبهه تدبیر و توسعه در کشور همزمان سخنگوی جبهه، شورای اصلاحات و خانه احزاب کشور می باشد و نام برده حضور احزاب ایثارگران را در شورای اصلاحات تکذیب نموده اند.

جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی -استان کردستان

کد خبر: 18161


یک دیدگاه