شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۰۷/۱۴۰۱
Sunday، 21st February 2016
2:31 pm

اعتراض عضو شورای شهر به مجبور کردن بازاریان برای تبلیغ یک کاندیدای خاص

سردار دوغی عضوی شورای شهر سقز در نامه ای خطاب به فرماندار سقز نوشت:

چند روزیست اعضای ستاد و حامیان یکی از کاندیداهای حاضر در انتخابات پیشرو که قاطبه‌ی آنها معدودی رؤسای ادارات دولتی و اصناف هستند و تعدادی از اعضای شورای شهر نیز در بین ایشان به چشم می‌خورند، در اقدامی غیر قانونی و بدور از انتظار بازاریان و کسبه‌ی محترم را ملزم به الصاق پوستر و عکس کاندیدای مورد حمایت خود بر روی ویترین مغازه‌ها کرده‌اند.

متأسفانه این الزام و اجبار خود را که مصداق بارز تجاوز به حقوق شهروندی افراد است، با ابزار تهدید و مشکل آفرینی توسط بخش اجرائیات و پلیس ساختمان شهرداری و بازرسان اصناف و … در آمیخته‌اند.

در پی تماس های مکرر تعدادی کثیری از اصناف و بازاریان و اظهار گله‌مندی از شیوه‌های برخورد نامعقول و غیرقانونی برخی از این دوستان، ـ که تعدادی از ایشان، خود، قانونگذار و ناظر و نماینده مردم در مجلس محلی (شورای شهر) هستند و برخی دیگر نیز نماینده همین اصناف و بازاریان در اتاق اصناف ـ لازم می‌دانم ضمن یادآوری و تذکر این مهم که بهره‌برداری و استفاده از امکانات و ظرفیت‌های عملکردی ادارات دولتی، شهرداری و اتاق اصناف به نفع یا علیه هر کاندیدایی، تخلف است و تصرّف منابع و دارایی‌های عامه به مطلوب منافع خود و کاندیدای خاص محسوب می گردد.

در این راستا متذکر جدّیت و حساسیت بیشتر هیأت محترم نظارت بر انتخابات، و در رأس آنان، فرماندار محترم شهرستان می‌شوم تا در این ایام حسّاس انتخابات، بدین‌سان ظرفیت‌های دولتی و صنفی و اموال و داراییهای عمومی بی‌پروا خرج اهداف و منافع شخص یا اشخاصی نگردد و در حق سایر کاندیداها و عامه مردم اجحاف نشود.

والسلام علیکم و رحمه الله سردار دوغی ـ عضو شورای اسلامی شهر سقز

کد خبر: 18169


نظر:

  1. مدیر محترم سایت شارنیوز با سلام .اینجانب به عنوان یک شهروند که هیچ حمایتی از کاندیدا های انتخاباتی ندارم وفقط می خواهم اصلح ترین فرد رو به عنوان نماینده انتخاب کنم متاسفانه شاهد هستم که با وجود حمایت هایبی دریغ مردم سقز وبه خصوص بلواری های عزیز از اقای اسراری اما متاسفانه شاهد توهین به مردم سقز در ستاد ایشان در شهر بانه هستیم که باعث رنجش خاطر اینجانب گردید .خواهشا متن اینجانب راچاپ نفرمایید فقط محض اطلاع سایت مستقل شهر نیوز که سقزی هتی اصیل وبا شخصیت هستید به اطلاع رساندم که از شخصی خاصی حمایت نفرمایید