شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
یکشنبه، 21st فوریه 2016
2:39 ب.ظ

تذکرات انتخاباتی فرماندار به کمیته امداد، بنیاد شهید، بهزیستی و …

سنندج- ایرنا- فرماندار ویژه و رئیس هیات اجرایی انتخابات شهرستان سقز گفت: دستگاه هایی که دارای مددجو و ارباب رجوع مستمر هستند باید از هرگونه شائبه انتخاباتی پرهیز کنند.

به گزارش ایرنا علی اکبر ورمقانی روز شنبه در نشست با روسای اداره های کمیته امداد امام خمینی(ره)، بنیاد شهید و امور ایثارگران، بهزیستی و جمعیت هلال احمر سقز با بیان اینکه اقشار زیادی تحت پوشش این نهادها هستند افزود: این اداره ها نباید در خدمات رسانی در ایام باقی مانده به انتخابات ،شائبه انتخاباتی ایجاد کنند. وی اضافه کرد:مسئولان اداره ها باید به حساسیت در انتخابات توجه کنند و تا جایی که امکان دارد توزیع کالاها و کمک های قانونی خود به افراد تحت پوشش را به بعد از انتخابات موکول کنند.

او با بیان اینکه برگزاری انتخاباتی سالم، پرشور و دعوت از مردم و مخاطبان برای شرکت گسترده در انتخابات باید مد نظر مسئولان باشد است، اظهار کرد:تمامی زیر مجموعه های اداره ها نیز باید در زمان اداری از فعالیت انتخاباتی پرهیز کنند و در صورتی که مواردی مبنی بر فعالیت انتخاباتی گزارش شود بر اساس قانون برخورد می شود.

رئیس حوزه انتخابیه سقز و بانه یادآور شد: مطابق ماده ۵۹ قانون انتخابات کشور، هر گونه فعالیت تبلیغاتی له یا علیه نامزدها در تمامی دستگاه ها و نهادهای رسمی و دولتی ممنوع است و مرتکبین آن مجرم شناخته می شوند.

وی ادامه داد: فعالیت کارمندان در ساعات اداری و استفاده از وسایل و سایر امکانات اداره ها، شرکت های دولتی و موسسات وابسته به دولت و شهرداری ها و شرکت ها و سازمان های وابسته به آنها و نهادها و موسساتی که از بودجه عمومی به هر مقدار استفاده می کنند و همچنین در اختیار گذاشتن وسایل و امکانات مزبور ممنوع بوده و مرتکب، مجرم شاخته می شود.j

کد خبر: 18171