شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۶/۰۹/۱۴۰۰
دوشنبه، 22nd فوریه 2016
10:11 ب.ظ

تند باد با سرعت ۹۰ کیلومتر بر ساعت سقز را درنوردید

رئیس اداره هواشناسی شهرستان سقز گفت: وزش باد شدید که از شب گذشته سراسر این شهرستان را در نوردیده است ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح روز جاری در برخی از مناطق به ۹۰ کیلومتر بر ساعت رسید.

به گزارش ایرنا خالد علایی روز دوشنبه در جلسه ستاد بحران شهرستان سقز افزود: این جریان سه روز دیگر ادامه خواهد داشت و روز چهارشنبه از شدت وزش باد کاسته می شود.

وی با بیان اینکه از سال ۸۳ تاکنون در برخی از سال ها سرعت باد در این شهرستان به ۱۰۱ تا ۱۰۸ کیلومتر در ساعت نیز رسیده است یادآور شد: در آمارهای سازمان هواشناسی سرعت ۱۲۶ کیلومتر بر ساعت هم برای سقز ثبت شده است.

او عنوان کرد: با بررسی نقشه های هواشناسی دو سامانه بارشی روزهای سه شنبه و چهارشنبه شهرستان را در بر خواهند گرفت که در ارتفاعات بارش به شکل برف خواهد بود.

وی با اشاره به ثبت بارش ۴۱۹ میلی متری تا پایان بهمن عنوان کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵ میلیمتر افزایش داشته است.

صابر زارعی معاون فنی و عمرانی فرماندار ویژه سقز هم در این جلسه بیان کرد: وزش باد باعث قطعی برق به صورت مقطعی در چند نقطه شهرستان و به صورت گسترده تر در بخش سرشیو شد که اکنون مشکلات رفع شده است.

بر اساس گزارش های مردمی هم، وزش باد در سقز باعث خسارت شده است که از جمله ان می توان خسارت به یک خودرو پیکان بر اثر ریزش دیوار ورودی شهرک صنوف آلاینده سقز اشاره کرد.

شهرستان سقز روز گذشته و روز جاری نیز علاوه بر تندباد، شاهد گرد و خاک بود.

کد خبر: 18198