شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۰۷/۱۴۰۱
Tuesday، 1st March 2016
8:04 pm

افزایش ۱۱۱ درصدی مرگ بر اثر تصادف در سقز

 مدیرکل پزشکی قانونی استان کردستان مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی در ۹ ماه نخست سال جاری را ۳۵۳ نفر ذکر کرد و گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰٫۵ درصد رشد داشته است.

دکترغلامرضا همایون پور روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا درصد فوتی ها ناشی از تصادفات بر حسب جنسیت در ۹ ماه امسال را ۲۲ درصد زن و ۷۸ درصد مرد عنوان کرد.

وی فوتی های حوادث رانندگی استان در سال جاری را ۲۸۲ مورد برون شهری، ۴۴ مورد درون شهری و ۲۷ مورد جاده های روستایی بیان کرد.

وی گفت: آمار فوتی های ناشی از تصادفات رانندگی در این مورد ۸۰ درصد برون شهری، ۱۲ درصد درون شهری و هشت درصد روستایی بوده است.

وی به آمار فوتی های حوادث رانندگی در محل حادثه اشاره کرد و افزود: در سال جاری ۷۶ مورد فوتی ها در شهرستان سقز، ۷۰ مورد در سنندج، ۵۴ نفر در دیواندره، ۷۲ مورد در قروه و کامیاران، ۲۶ مورد در مریوان، ۲۲ مورد در بانه، ۲۱ مورد در بیجار و ۱۲ مورد در دهگلان است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کردستان یادآور شد: شهرستان سقز با ۲۲ درصد و سنندج با ۲۰ درصد بیشترین مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی را در سال جاری به خود اختصاص داده است.

همایون پورافزود: شهرستان دیواندره ۱۵ مورد، قروه با ۱۰ مورد، کامیاران ۱۰ مورد، مریوان هفت مورد، بانه و بیجار هر کدام با شش مورد، شهرستان دهگلان با چهار مورد در رده های بعدی تعداد فوت شدگان قرار دارند.

وی با اشاره به آمار فوتی ها ناشی از حوادث رانندگی در ۹ ماه گذشته از ابتدای سال جاری گفت: ۱۷۵ مورد بر اثر برخورد وسایل نقلیه، ۹۸ مورد واژگونی خودرو، ۳۸ مورد برخورد وسیله نقلیه با عابر و ۱۳ مورد به دلیل برخورد وسیله نقلیه با اجسام ثابت گزارش شده است.

وی اظهارکرد: در حوادث رانندگی سال جاری ۱۹۰ مورد بوسیله خودرو سواری، ۳۱۱ مورد کامیون و تریلی، ۴۶ مورد موتورسیکلت، ۳۴ مورد وانت بار، شش مورد اتوبوس و ۶۶ مورد سایر خودرو فوت کرده اند.

همایون پور بیشترین خودرو های واژگون شده در سال جاری را مربوط به خودرو پژو ۴۰۵ و وانت هر کدام با ۱۷ مورد و پژو پارس و سمند با ۱۰ مورد دانست.

وی همچنین افزود: پژو ۲۰۶ یک مورد، تندر ۳ مورد، موتورسیکلت، کامیون و تریلی هر کدام شش مورد و پراید و پیکان نیز هفت مورد دچار حادثه شده اند.

وی ۱۷۱ مورد فوتی های حوادث رانندگی را ضربه مغزی، ۴۰ مورد خونریزی و ۸۴ مورد شکستگی های متعدد دانست.

وی افزود: ۱۷۵ مورد فوتی ها در حین حادثه، ۳۳ مورد حین انتقال به مراکز درمانی، ۱۱۵ مورد در بیمارستان و دو مورد در منزل منجر به مرگ شده است.

همایون پور فوتی های سال جاری را ۴۲ درصد سرنشین، ۳۸ درصد راننده و ۱۲ درصد عابر دانست.

وی با اشاره به آمار افزایش فوتی های حوادث رانندگی در سال جاری گفت: فوتی های امسال در شهرستان های سقز ۱۱۱٫۱۱ درصد، کامیاران ۷۱٫۴ درصد، دیواندره ۳۴٫۱۵ درصد، دهگلان ۲۰ درصد، سنندج ۱۸٫۹۷ درصد، بانه ۱۰ درصد و قروه ۹٫۰۹ درصد رشد داشته است.

کد خبر: 18263


نظر:

  1. متاسفانه بعد از استعفای جناب آقای سید عارف قادرزاده رئیس راهنمایی و رانندگی استان کردستان آمار تصادفات و کشته ها روندی رو به رشد به خودش گرفته جا دارد ضمن تشکر از زحمات و خدمات این بزرگوار، از مسئولین تقاضا کنم برای پیگیری این مشکل و تلاش برای نجات جان هم زبانان مان . باسپاس: یک پدر داغدار