شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۱۱/۱۴۰۰
شنبه، 5th مارس 2016
9:04 ب.ظ

سگ ها سروسامان می گیرند

بعد از انتشار عکسی در کانال شارنیوز که تعدادی زیادی سگ را در خیابان های شهر نشان می داد، منابع مطلع به شارنیوز اطلاع دادند که کارهایی برای سامان دهی این وضعیت صورت گرفته است به شکلی که هم سگ ها از سطح شهر جمع خواهند شد هم به شیوه ای از آنها نگهداری خواهد شد که مد نظر فعالان حقوق حیوانات است.

به گزارش شارنیوز شهرداری سقز با عقد تفاهم نامه ای با انجمن “ژینگه پاریزان”  مکانی واقع در کنار تصفیه خانه بهارستان پایین را برای تجمع سگها اختصاص یافته و شروع به محصور کردن و فنس کشی آنجا نموده است. این محل  دارای دو سوله ی ایزوله و یک اتاق عمل میباشد.

photo_2016-03-05_09-19-40

طبق این تفاهم نامه، انجمن، فرهنگ سازی و تهیه غذا و معرفی دامپزشک را بر عهده دارد و شهرداری نیز آماده سازی وتجهیز مرکز و تهیه تمامی واکسن ها و تجیهزات جراحی را به عهده گرفته است.

در این مکان سگهای بیمار تحت مداوا قرار میگیرند و واکسینه خواهند شد و به جز نژاد های اصیل، با انجام عمل وازکتومی وارد فاز کنترل جمعیت خواهند شد.  همچنین پس از گذراندن مراحل فوق یک قلاده ی سبز بر گردن سگها آویخته خواهد شد که نشان از سالم بودن این جاندار را دارد سپس برای نگهبانی به کارخانه ها، باغها یا روستاها واگذار خواهند شد.

به گفته ی اعضای انجمن ژینگه پاریزان محدودیتی برای پذیرش سگ در این مکان وجود ندارد ولی به احتمال قوی گنجایش ۴٠٠ قلاده سگ را دارا است.

این دوره درمانی یک هفته میباشد و احتمالا تمامی سگهای شهر به ١٠٠ قلاده نرسد.

به گفته ی اعضای هیئت مدیره ی ژینگه پاریزان رها سازی برای اینست که سگها در تجمع، بیماریهای دیگری را به هم انتقال ندهند چرا که سگهای جدید ناقل بیماری هستند وسگهای درمان شده را نیز دوباره مبتلا میسازند به همین خاطر در صورت رهاسازی مکانهایی در خارج از شهر و به دور از محل های دفن زباله انجام خواهد شد.

کد خبر: 18281


یک دیدگاه

  • احسان
    احسان: 3-6-2016 . 11:55 ق.ظ :

    سلام
    مسلما برنامه ریزی و هماهنگ سازی این چنین پروژه هایی از جانب شهرداری نیازمند صرف هزینه های زمانی بالایی میباشد که استفاده از کلمات “بعد از انتشار عکسی در کانال شارنیوز” در متن خبر بدور از انصاف است.

    پاسخ دهید