شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۷/۰۵/۱۴۰۱
شنبه، 5th مارس 2016
8:26 ب.ظ
رئیس کمیته امداد سقز

تقریبا تمام کودکان یتیم سقزی دارای حامی هستند

مدیر کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) شهرستان سقز با بیان اینکه ۸۰۰ یتیم تحت پوشش این نهاد هستند گفت:۷۶۹نفر از ایتام دارای حامی هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فاروق محمودی روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری جشن نیکوکاری که به صورت نمادین در میدان قدس سقز برگزار شد افزود: خیران برای حمایت از ۳۱ یتیم نیز که به تازگی تحت حمایت این نهاد قرار گرفته اند اعلام آمادگی کرده اند.

وی با تقدیر از اقدامات خیران شهرستان سقز اضافه کرد: حامیان در ماه بین ۲۰۰ هزار ریال تا دو میلیون ریال به هر کدام از یتیم ها کمک می کنند.

او با عنوان اینکه کمک های جمع آوری شده در اختیار دانش آموزان و دانشجویان قرار می گیرد، بیان کرد: بیش از ۱۴ هزار نفر تحت پوشش این نهاد قرار دارند که از این تعداد یک هزار و ۴۸۸ نفر از آنها را دانش آموز و ۲۳۱ نفر را دانشجویان تشکیل می دهند.

محمودی با بیان اینکه تاکنون ۷۰۰ میلیون ریال کمک های نقدی و غیر نقدی در جشن نیکوکاری جمع آوری شده است گفت: برای جمع آوری کمک های مردمی در سطح شهرستان سقز در تمام مدارس پایگاه دایر شده و همچنین ۱۸ پایگاه ثابت در شهر و بسیج و دو پایگاه سیار در گلوگاه های میرده و صالح آباد آماده جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی است.

وی اظهار کرد: جشن نیکوکاری صرف نظر از هدایایی که طی آن جمع آوری می شود به لحاظ معنوی، اجتماعی و فرهنگی دارای کارکردهای ویژه ای است که از جمله آنها می توان به گسترش و تقویت هرچه بیشتر فرهنگ احسان و انفاق، کمک به همنوع و انسجام اجتماعی اشاره کرد.

در ایران اسلامی روز ۱۴اسفند ماه به نام روز احسان و نیکوکاری نام گذاری شده است که در روزهای قبل و بعد از منتهی به آن در سراسر کشور پایگاه هایی به منظور جذب کمک ها و هدایای مردم برپا می شود.

کد خبر: 18294


یک دیدگاه