شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
چهارشنبه، 9th مارس 2016
11:11 ق.ظ

کمک پنج میلیارد ریالی به زندانیان سقزی و خانواده های آنان

 مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان سقز گفت: پنج میلیارد و ۶۶۷ میلیون و ۴۲۹ هزار ریال از ابتدای امسال تا بهمن ماه به زندانیان شهرستان سقز و خانواده های آنان کمک شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمدرشید غفوری روز سه شنبه در جلسه انجمن حمایت از زندانیان شهرستان سقز میزان حمایت های صورت گرفته توسط این انجمن و نهادهای حمایتی به زندانیان سقز را تشریح کرد و افزود: ۳۷۴ میلیون و ۴۲۹ هزار ریال در قالب مستمری و سبد کالا، به صورت نقدی و غیر نقدی از طریق انجمن به زندانیان و خانواده های آنان کمک شده است.

او با بیان اینکه این انجمن تعداد ۹۸ خانواده با ۲۴۸ نفر را تحت پوشش قرار دارد، اضافه کرد: بخشی از کمک ها در جشن گلریزان جمع آوری شده و بخشی دیگر در قالب پرداخت هزینه های درمانی و فرهنگی به اعضا بوده و از کل مبالغ، میزان ۲۵۰ میلیون و ۳۴۴ هزار ریال آن توسط مردم خیر و نیک اندیش شهرستان به انجمن کمک شده است.

فاروق محمودی مدیر کمیته امداد امام (ره) سقز هم در این جلسه اعلام کرد: اکنون تعداد ۹۴ خانواده زندانی تحت پوشش این نهاد حمایتی هستند که ۷۰۰ میلیون ریال به آنها کمک شده است.

وی افزود: در بخش درمان ۱۴۰ میلیون ریال در بحث کمک هزینه تحصیلی ۱۲۳ میلیون ریال، در مورد جهیزیه یک میلیارد ریال و سه مورد وام ۱۵۰ میلیون ریال نیز به آنان پرداخت شده است.

شهرام میرزانژاد اصل، دادستان سقز نیز با تقدیر از تلاش های انجمن حمایت از زندانیان و تاکید بر ادامه این روند بیان کرد: تلاش برای کاهش آمار زندانیان از برنامه های اصلی قوه قضائیه است.

علی اکبر ورمقانی، فرماندار ویژه شهرستان سقز هم بر اهمیت حمایت از خانواده زندانیان تاکید کرد و همت مردم، تلاش کمیته امداد و انجمن حمیات از زندانیان را ستود.

کد خبر: 18326