شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
چهارشنبه، 9th مارس 2016
11:12 ق.ظ

امسال هشت میلیارد ریال در بیمارستان تامین اجتماعی سقز هزینه شد

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان گفت: امسال هشت میلیارد ریال در قالب تجهیزات پزشکی در بیمارستان تامین اجتماعی سقز هزینه شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا هوشنگ فولادی روز سه شنبه در دیدار با فرماندار ویژه شهرستان سقز با اشاره به راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان تامین اجتماعی سقز با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال افزود: تجهیزات جانبی این دستگاه از کشورهای ایتالیا و بلژیک تهیه شده و توان تولید سه متر مکعب اکسیژن را در ساعت دارد که گازی با خالصی ۹۸ و نیم تولید می کند.

او گفت: اکنون نیاز این بیمارستان به اکسیژن در یک ساعت، یک متر مکعب است که به دلیل توسعه این مرکز درمانی در آینده، دستگاه اکسیژن جوابگوی نیازهای آینده آن نیز خواهد بود.

وی اضافه کرد: از دیگر اقدامات انجام شده برای این بیمارستان، خرید دستگاه لاپاراسکوپی با هزینه دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال و خرید تخت های اتاق عمل و زایمان بوده است.

او با اعلام اینکه بیمارستان تامین اجتماعی سقز بخشی از نیازهای درمانی مردم شهرستان سقز و شهرهای آذربایجان غربی را پوشش می دهد، گفت: در سال ۹۳ هم میکروسکوپ دو چشمی مربوط به جراحی چشم پزشکی با اعتبار دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای این بیمارستان خریداری شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان در ادامه با بیان اینکه افزون بر ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند اظهار کرد: اکنون فقط سنندج و سقز در استان دارای بیمارستان تامین اجتماعی و شهرهای قروه و بیجار دارای درمانگاه هستند و در آینده درمانگاه تامین اجتماعی مریوان و بانه نیز راه اندازی می شود.

فرماندار ویژه سقز هم در این دیدار خواستار توجه بیشتر برای جذب پزشک متخصص و تجهیزات برای بیمارستان تامین اجتماعی این شهرستان شد و از اقدامات مدیر درمان استان برای توجه به شهرستان تشکر کرد.

علی اکبر ورمقانی افزود: خدمات این بیمارستان با توجه به تعداد زیاد بیمه شده تامین اجتماعی چشمگیر است و کسب رتبه دوم بیمارستان تامین اجتماعی سقز در ارزیابی سالانه بیمارستان های کشور از سوی سازمان تامین اجتماعی نشانه خدمت دهی مناسب است.

شیرزاد قادرپور اقدم رئیس بیمارستان تامین اجتماعی سقز هم در این دیدار گفت: بیمارستان تامین اجتماعی سقز دارای ۵۲ تخت فعال است که ۱۱۱ نفر پرسنل در بخش های جراحی، ارتوپد، گوش ، حلق و بینی ، چشم پزشکی، زنان و زایمان مشغول فعالیت هستند.

کد خبر: 18328