شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۲/۰۳/۱۴۰۱
شنبه، 2nd آوریل 2016
8:52 ب.ظ

اهدای بسته غذایی توسط کمیته امداد به روستائیان آسیب دیده سیل شدید

سنندج- ایرنا- کمیته امداد سقز که در آستانه سال نو باساخت مسکن و توزیع سبد غذا به استقبال بهار دلها رفت بسته غذایی به خانوارهای روستایی که در جریان بارش شدید باران اوایل فرودین ماه آسیب دیده بودند اهدا کرد.

اهدای بسته غذایی توسط کمیته امداد به روستائیان آسیب دیده سیل شدید

به گزارش ایرنا، فاروق محمودی، رئیس کمیته امداد سقز روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این قلم کالاها با ارزش هر کدام یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال شامل ۱۶ قلم کالای خوراکی بود که امروز در بین افراد تحت پوشش در هشت روستا که خسارت دیده بودند توزیع شد.

او اضافه کرد: در جریان سیل ۲۷ تیر سال گذشته هم که منزل مسکونی تحت پوشش این نهاد در شهر سقز آسیب جدی دیده بود مبلغ سه میلیارد ریال به صورت بلاعوض به آنها داده شد.

وی با اعلام اینکه محل این کمک ها، اعتبارات دولتی و کمک های مردمی بوده است تاکید کرد:نیت خیر مردم، گام و اراده ما را برای خدمات رسانی مستحکم تر کرده است.

وی بیان کرد: در جشن نیکوکاری سال ۹۴ یک میلیارد و ۷۹۰ میلیون ریال کمک نقدی و غیر نقدی جذب و در اختیار محرومان قرار گرفت.

او با بیان اینکه هفت هزار و ۱۰۰ خانوار با جمعیت ۱۷ هزار نفر در شهرستان سقز تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند بیان کرد: دو هزار و ۵۰۰ خانوار از آنها در ۲۷۴ روستای این شهرستان سقز هستند.

کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) شهرستان سقز در آغاز سال نو پنج واحد مسکن محرومان در محله بهارستان بالا در سقز افتتاح و سبد غذایی توزیع کرد.

اوایل سال جاری هم گسترش فعالیت خیرخواهانه در سقز با تشکیل گروه مستقل مردمی ‘کمک به خانواده های نیازمند و مستمند’ فضای مهرورزی را در این شهر مهربانانه تر کرد.

کد خبر: 18644