شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۸/۰۵/۱۴۰۱
شنبه، 2nd آوریل 2016
8:54 ب.ظ

۴۴۳ هزار مسافر و گردشگر از شهرستان سقز دیدن کردند

 رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سقز گفت: ۴۴۳ هزار مسافر و گردشگر در تعطیلات نوروز امسال از این شهرستان دیدن کردند.

به گزارش ایرنا، حمید گلالی پور روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد مسافر ۱۸۹ هزار نفر از جاذبه های دست ساز از جمله حاشیه سد شهید کاظمی و ۲۴۵ هزار نفر از جاذبه های طبیعی منطقه سرشیو در مسیر مریوان و جاده سقز بانه بازدید کردند.

وی اضافه کرد: ۱۰ هزار و ۳۵۰ نفر نیز از جاذبه های تاریخی و فرهنگی از جمله حمام حاجی صالح و مسجد دو مناره و ۸۵۰ نفر هم از تپه باستانی زیویه بازدید کردند.

او عنوان کرد: در مدت این ۱۳ روز تعداد ۴۰ هزار مسافر و گردشگر در این شهرستان اسکان یافتند که بیشترین آنها به ترتیب با ۱۳ هزار و ۶۷۴ نفر مربوط به اقامت های موقت از جمله چادر و ۱۰ هزار و ۸۰۰ نفر در مهمانسرا های اداره ها و سالن های ورزشی بوده است.

گلالی پور اظهار کرد: تعداد ۹ هزار نفر نیز توسط ستاد اسکان در ۳۲ مدرسه و مرکز فرهنگی و خانه معلم اسکان داده شده و چهار هزار و ۳۰۰ نفر چهار هتل و چهار مهمانپذیر را برای سکونت برگزیدند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اهمیت مراکز اقامتی در جذب گردشگر، اظهار امیدواری کرد که در بهار سال جاری هتل چهار ستاره کُرد، به بهره برداری برسد.

او یادآورشد: شهرستان سقز دارای ۳۵۰ اثر تاریخی، طبیعی و معنوی است.

کد خبر: 18648