شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۶/۰۹/۱۴۰۰
شنبه، 2nd آوریل 2016
9:07 ب.ظ

آثار فیلمساز سقزی در جشنواره معتبر آسیاپاسفیک لس آنجلس

فیلم های کوتاه ‘ماهی’ و ‘برگ های پاییزی’ هر دو به کارگردانی سامان حسین پور فیلمساز جوان کردستانی به سی و دومین جشنواره بین المللی آسیا پاسفیک لس آنجلس راه پیدا کردند.

به گزارش ایرنا سامان حسین پور که سال پیش با فیلم کوتاه ‘یک هیچ’ به عنوان نماینده ایران همراه با دو فیلم دیگر از ایران در سی و یکمین دوره این جشنواره حضور داشت امسال نیز برای دومین بار با فیلم های ماهی و برگ های پاییزی به عنوان تنها نماینده ایران در این جشنواره حضور دارد.

در سی و دومین دوره جشنواره بین المللی آسیا پاسفیک لس آنجلس ۹۸ فیلم از بین هزاران فیلم به بخش نهایی راه پیدا کرده اند که در این میان دو فیلم آن از ایران است.

فیلم های کوتاه ماهی و برگ های پاییزی هر دو از تولیدات کردستان در این دوره از جشنواره حضور دارند و با فیلم هایی از کشورهای فیلیپین، آمریکا، اندونزی، چین، ژاپن، برزیل، ویتنام، هند، کامبوج، گوام، کره جنوبی، فرانسه، تایوان، پاکستان، تایلند، سنگاپور و بلژیک به نمایش و رقابت خواهند پرداخت.

سی و دومین دوره جشنواره بین المللی آسیا پاسفیک لس آنجلس یکی از قدیمیترین جشنواره های آمریکا است که از سال ۱۹۸۳ در آمریکا پایه گذاری شده است و امسال سی و دومین دوره اش را از ۲۱ تا ۲۸ اپریل برگزار خواهد گردید.

سامان حسین پور ۲۳ ساله، دانش آموخته رشته تصویربرداری و فوق دیپلم گرافیک است. حدود ۹ سال است که در عرصه سینما فعالیت دارد و تاکنون در بیش از ۲۰ فیلم کوتاه در سمت ها و عنوان های مختلف فعالیت داشته است. او تاکنون سه فیلم کوتاه را با عنوان های ماهی، برگ های پاییزی و یک هیچ، نوشته و کارگردانی کرده است و در بیش از ۲۵۰ جشنواره ملی و بین المللی فیلم هایش به اکران گذاشته شده اند و ده ها جایزه ملی و بین المللی نیز در کارنامه خود دارد.

حسین پور آغاز فعالیت هایش را با نوشتن داستان و نمایش های عروسکی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کامیاران شروع کرد و در ادامه، فعالیت های جدی سینمایی خود را در حوزه هنری استان کردستان در پیش گرفت. او متولد ۱۳۷۱ شهرستان سقز از کردستان است.

فیلم های ماهی و برگ های پاییزی هر دو به نویسندگی، کارگردانی و تدوینگری سامان حسین پور هستند و تصویربرداری این آثار را زانیار لطفی بر عهده داشت.

فیلم کوتاه ماهی با موضوع کمبود آب به تهیه کنندگی حوزه هنری استان کردستان و با حمایت مالی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان تولید شد.

کد خبر: 18657