شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۸/۰۲/۱۴۰۱
شنبه، 2nd آوریل 2016
9:08 ب.ظ

گردشگران از طبیعت سقز چشم بر نمی دارند

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سقز گفت: طبیعت این شهرستان همچنان پر جاذبه ترین و پر بازدیدترین مکان مورد استقبال گردشگران و مسافران بوده است.

به گزارش ایرنا، حمید گلالی پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه طبیعت سقز و روستاهای آن بسیار جذاب و دیدنی است افزود: سد شهید کاظمی و حاشیه آن و منطقه کوهستانی سرشیو در مسیر سقز- مریوان از پربازدید ترین مکان های طبیعی این شهرستان توسط مهمانان نوروزی بوده است.

وی با عنوان اینکه شهرستان سقز دارای ۳۵۰ اثر تاریخی، طبیعی و معنوی است اضافه کرد: بعد از آثار طبیعی، بیشترین بازدید گردشگران مربوط به تپه باستانی زیویه، حمام حاج صالح و مسجد دومناره بوده است.

او اعلام کرد: گردشگرانی از کشور ایتالیا و استان های کشور به اداره میراث فرهنگی در خصوص بازدیدمکان های تاریخی مراجعه کرده و کارشناسان همراه آنان به آن امکان رفته اند و راهنمایی لازم انجام شده است.

گلالی پور در خصوص ظرفیت پذیرش اسکان مسافر هم اظهار کرد: ظرفیت پذیرش مسافر در این شهرستان چهار هزار نفر در شبانه روز است که در قالب چهار هتل و چهار مهمانپذیر با ظرفیت ۲۵۰ نفر، دو خانه معلم با ظرفیت ۴۰۰ نفر، ۲۹ مدرسه با ۲۱۵ کلاس درس و دو هزار نفر ظرفیت، آماده پذیرش مسافران و گردشگران شده است.

مدیر آموزش و پرورش سقز هم بیان کرد: تاکنون افزون بر ۹ هزار مسافر فرهنگی و دیگر مسافران در ۲۹ مدرسه و دو مرکز رفاهی این شهرستان اسکان یافته اند.

محمد برومند افزود: همچنین در شهر صاحب و روستاهای ایرانخواه، تموغه و میرده که در مسیر رفت و آمد مسافران قرار دارد چهار مدرسه برای اسکان مسافران پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه با کمک نیروهای این اداره در ستاد اسکان به شیوه ای مناسب از مهمانان استقبال و خدمات رسانی مناسبی شده است، اظهار کرد: در تعطیلات سال گذشته بیش از ۷۵ هزار مسافر وارد سقز شدند و در این شهرستان اقامت گزیدند.

کد خبر: 18661