شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۷/۰۵/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 5th آوریل 2016
9:29 ق.ظ

“باکور” قهرمان جام حلبچه شد

یازدهمین دوره مسابقات جام حلبچه، پس از یک ماه رقابت بین ۲۴ تیم با قهرمانی تیم «باکوور» به پایان رسید.

مسئول برگزاری یازدهمین دوره مسابقات جام حلبچه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سقز اظهار داشت: در این دوره مسابقات در مجموع ۲۴ تیم در دو رده بزرگسالان و نونهالان با هم رقابت کردند.

photo_2016-04-05_10-27-10

عبدالله براربیگی با اشاره به اینکه این مسابقات در زمین خاکی بهارستان پایین شهر سقز برگزار شد، گفت: تیم‌ها به مدت یک ماه در دو بخش یاد شده با هم رقابت کردند.

وی ادامه داد: در فینال این مسابقات، در رده بزرگسالان تیم «باکوور» توانست در ضربات پنالتی قندیل را با نتیجه ۴ بر ۳ شکست دهد و عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را از آن خود کند و تیم قندیل هم در جایگاه دوم قرار گرفت.

براربیگی افزود: در رده نونهالان هم تیم «برخوران» توانست حریف خود «بیرهور» را شکست دهد و به مقام نخست دست یابد و تیم «بیرهور» به نایب قهرمانی رسید.

وی با بیان اینکه عنوان اخلاق این مسابقات هم به تیم «نارین» در رده بزرگسالان رسید، گفت: در پایان این مسابقات با اهدای کاپ، لوح و هدایا از تیم های اول تا دوم در هر دو رده سنی قدردانی شد.

وی هدف از برگزاری این مسابقات را زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای بمباران شیمیایی حلبچه عنوان کرد.

براربیگی با اشاره به اینکه هیچ اداره و یا نهادی این مسابقات را از نظر مالی حمایت نکردند، بر همکاری ادارات برای برگزاری مسابقات دوازدهم تاکید کرد و خواستار حمایت‌های مالی و معنوی از این مسابقات شد.

کد خبر: 18681