شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۷/۰۵/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 12th آوریل 2016
7:24 ق.ظ

استاندار کردستان نسبت به استخدام های فامیلی در ادارات هشدار داد

استاندار کردستان نسبت به استخدام و بکارگیری نیرو در ادارات براساس رابطه های فامیلی و پارتی بازی هشدار داد و گفت: در صورتی که این موضوع مورد بازنگری و تجدید نظر قرار نگیرد مراتب را منتشر و به اطلاع مردم می رسانیم و در نهایت برخورد می کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا عبدالمحمد زاهدی شامگاه دوشنبه در اولین جلسه شورای اداری استان کردستان در سال جاری در سنندج افزود: به استانداری گزارش رسیده که برخی از قراردادهای برون سپاری، حجمی و بکارگیری نیرو در برخی از ادارات استان کردستان براساس رابطه فامیلی و یا همشهری بودن انجام می شود.

او با تاکید بر اینکه نباید در این گونه بکارگیری ها رابطه سالاری حاکم باشد گفت: مسوولان این ادارات فکر نکنند که مردم از فعالیت های آنها خبر ندارند و هشدار می دهیم که این گونه بکارگیری نیرو و انعقاد قراردادها را متوقف کنند در غیر این صورت اسامی را منتشر می کنیم و ما هم برخورد قانونی خواهیم کرد.

*** هیچ بهانه ای برای کار نکردن وجود ندارد

استاندار کردستان در ادامه سخنان خود با اشاره به نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل از سوی رهبر معظم انقلاب با تاکید بر اینکه دیگر هیچ بهانه ای برای کار نکردن وجود ندارد گفت: زمانی که مقوله اقتصاد مقاومتی پشتوانه ای همچون رهبر معظم انقلاب دارد دیگر بهانه ای برای کار نکردن نمی ماند.

زاهدی از مسوولان دستگاه های اجرایی خواست حتی قانون را بهانه ای برای ایجاد مانع در راستای فعالیت و کار نکنند افزود: اگرچه ممکن است قوانین فعلی اشکالاتی داشته باشد اما باید از درون همین قانون کار کنیم.

او مبنای اقتصاد مقاومتی را تولید دانست و تاکید کرد همه باید زمینه و بستر را برای جذب سرمایه گذاری و تسهیل در جذب سرمایه گذاران فراهم نماییم.

او بر حمایت جدی از بخش خصوصی نیز تاکید کرد و گفت: دولت با مشکلات فراوانی از جمله کمبود منابع مالی برای سرمایه گذاری روبرو است و چاره ای جز مشارکت بخش خصوصی برای توسعه کشور نداریم.

***توجه ویژه به رفع مشکلات مردم

استاندار کردستان در ادامه خواستار اهتمام ویژه مسوولان استان به رفع مشکلات مردم و همچنین توسعه و پیشرفت استان کردستان در سال جدید داشته باشند و گفت: همه برای توسعه و پیشرفت کردستان و رفع مشکلات و معضلات موجود باید دست به دست هم بدهیم.

زاهدی به توسعه نیافتگی استان هایی مانند کردستان اشاره کرد و گفت: این موضوع باعث شده که اقدامات خیلی سریع جواب ندهد و سرعت پیشرفت ها کند باشد.

او با اعلام اینکه کارهایی که در استان صورت گرفته خوب است گفت: ما اقدامات کوتاه و بلند مدت را برای توسعه استان دنبال می کنیم.

او به جذب سه سرمایه گذار خارجی در سقز و بانه در حوزه های گردشگری و تولیدی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: همچنین سال گذشته زمینه ایجاد کارخانه های سیمان، لاستیک و سیگار فراهم شد و عملیات اجرایی این طرح ها شروع شده است.

او همچنین به افتتاح کامل شرکت پتروشیمی کردستان تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: غیر از این شرکت، مجوز احداث یک شرکت پتروشیمی دیگر را برای استان گرفته ایم.

او به اخذ مجوز احداث یک پالایشگاه در کردستان نیز اشاره کرد و افزود: زمین مورد نیاز برای احداث این پالایشگاه نیز اختصاص یافته است.

او همچنین به تصویب نشدن طرح ایجاد منطقه آزاد صنعتی تجاری بانه و مریوان در مجلس اشاره کرد و اظهار امیدواری نمود این طرح در مجلس دهم به تصویب برسد.

***نتیجه اجرای برجام را به تدریج می بینیم

استاندار کردستان در ادامه سخنان خود سال ۹۴ را سالی ویژه برای جمهوری اسلامی دانست و گفت: سال گذشته پرونده هسته ای کشورمان بعد از ۱۳سال به نتیجه رسید و با اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) که نتایج آن را به تدریج خواهیم دید، مشکلات کشور نیز مرحله به مرحله حل خواهد شد.

زاهدی به کاهش درآمدهای دولت به دنبال کاهش قیمت نفت در سال گذشته نیز اشاره کرد و افزود: دولت سال سختی را از نظر منابع مالی پشت سرگذاشت به نحوی که به سختی توانست اعتبارات عمرانی را اختصاص دهد.

او از انتخابات نیز به عنوان یکی از برنامه های ویژه دولت در سال گذشته نام برد و افزود: انتخابات بسیار خوبی از نظر مشارکت مردم و مسائل امنیتی و اجرایی برگزار شد که در طول تاریخ انقلاب بی سابقه بود.

کد خبر: 18716


۲ دیدگاه

 • کامیار
  کامیار: 4-12-2016 . 12:30 ب.ظ :

  متاسفم برای استاندار چون سالهاست ادارات با فامیل بازی وپارتی بازی ریشەمردم عادی رو درآوردن بااحترام برای ایشون تازەمتوجە میشن!!!!

  پاسخ دهید

  • کمال
   کمال: 4-22-2016 . 2:03 ق.ظ :

   اقای استاندار تازه متوجه شدین؟؟؟؟؟اینجا هر کس پارتی نداشته باشد جواب سلامش هم رو نمیدن چ برسه به استخدام فکر کنم شما از نزدیکان رییس جمهور قبلی هستید همان که می گفت بگم ؟بگم؟

   پاسخ دهید