شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 12th آوریل 2016
7:27 ق.ظ

برای اولین بار نشای چغندر و ذرت در سقز کاشت شد

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی سقز از کاشت نشای چغندر و ذرت برای اولین بار در یکی از گلخانه های این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا، محمد پیشداد روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: از مزایای این اقدام، کاهش طول دوره رویشی در سطح مزارع، کاهش احتمال بروز خسارت سرمازدگی در ابتدای بهار و دفع تعدادی در آفات و بیماری های رایج است.

وی با اشاره به اهمیت کاهش مصرف آب و اهداف و برنامه های وزارت جهاد کشاورزی در این راستا عنوان کرد: تعدادی از محصول های کشاورزی از جمله چغندر و ذرت دارای مصرف آب زیاد هستند.

او اظهار کرد: نشای چغندر و ذرت امسال در سطح دو هکتار به صورت آزمایشی انجام و در صورت موفق بودن، کار در سطح وسیعی انجام می شود.

پیشداد در خصوص سطح زیر کشت محصول چغندر هم اعلام کرد: در سال جاری یک هزار و ۱۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان به این محصول اختصاص یافته و در سطح ۳۰۰ هکتار هم آفتابگردان کاشت شده است.

وی عنوان کرد: کار مبارزه با علف های هرز در سطح ۸۰ هزار هکتار گندم و شش هزار هکتار جو زمین های این شهرستان نیز آغاز و برنامه ریزی های لازم برای کاشت محصولات بهاره از جمله نخود، کلزا و سایر محصولات نیز انجام شده است.

کد خبر: 18718