شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۷/۰۵/۱۴۰۱
چهارشنبه، 13th آوریل 2016
9:02 ق.ظ

مرد سقزی ۱۲۸ بار خون اهدا کرد

محمد طاهر تاجوانچی اهل سقز، ۱۲۸ بار است که با حضور در پایگاه های انتقال خون، خون خود را در راه خدا و برای استفاده نیازمندان اهدا می کند.

به گزارش ایرنا محمد طاهر ۵۶ ساله روز چهارشنبه در زمان اهدای خون در جمع خبرنگاران گفت: برای رضایت خداوند و کمک به کسانی که به خون نیازمند هستند، از اوایل انقلاب تصمیم گرفتم که هر سال سه تا چهار بار خون خود را اهدا کنم.

تاجوانچی بعد از اهدای خون چون فردی که بعد از جنگ پیروز می شود، با احساس غرور صحبت می کرد و با ناراحتی عنوان کرد: پزشکان می گویند که تا سن ۶۰ سالگی فرد می تواند خون اهدا کند.

وی اظهار کرد: اگر عمری باقی بود تا سن ۶۰ سالگی ۴ سال دیگر هم مانده و در این مدت به امید خدا ۱۶ کیسه دیگر خون اهدا خواهم کرد.

مسئول پایگاه انتقال خون سقز هم با تقدیر از این امر خدا پسندانه تاجوانچی بیان کرد: مردم در شهرستان سقز بدون اعلام فراخوان برای اهدای خون مشارکت می کنند.

رضا ریشه صاحب اعلام کرد: هر روز ۵۰ تا ۶۰ شهروند سقزی برای اهدای خون به این پایگاه مراجعه می کنند و کار خونگیری از آنان از روز شنبه تا چهارشنبه انجام می شود.

وی با یادآوری اینکه قبلا در هفته دو روز خونگیری در سقز انجام می شد، اضافه کرد: به دلیل علاقه مندی مردم به اهدای خون، پایگاه انتقال خون سقز با کمبود نیرو مواجه بود که اکنون مشکل برطرف شده و در هفته پنج روز خونگیری در این شهر انجام می شود و نیروهای این پایگاه در تاریخ ۲۸ هر ماه نیز به بانه می روند تا از مردمی که خونشان را به نیازمندان اهدا می کنند، کار خونگیری را انجام دهند.

او با بیان اینکه میل مردم در کشور به انجام امر خیر و به ویژه اهدای خون بسیار جای تقدیر دارد، یادآور شد: خون به عنوان یک فرآورده ای که جایگزین ندارد همواره یکی از نیازهای اصلی بیماران تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی، نوزادان مبتلا به زردی، زخمی های تصادف و سایر بیماران نیازمند بوده است.

کد خبر: 18728