شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
دوشنبه، 18th آوریل 2016
9:22 ق.ظ

نمایشگاه خواهران هنرمند در گالری خانه فرهنگ

نمایشگاه آثار هنری آسو و اسرین مجیدی عصر روز شنبه ٢٨ فروردین در نگارخانه ارشاد سقز کار خود را شروع کرد. در این نمایشگاه بیش از ٣٠٠ اثر در حوزه های معرق ، ویترای، پتینه کاری، نقطه کوبی ، کُلاژ و دکوپاژ به نمایش درآمده است.

آسو دارای دیپلم نقاشی می باشد و از سال ٨٠ مشغول فعالیتهای هنری بیشتر در زمینه های رنگ روغن، ویترای، نقطه کوبی، کاشی معرق، کلاژ و دکوپاژ است و تا حالا اقدام به برپایی چند نمایشگاه گروهی کرده است.

۴۲۱۲۱۲۲۸۹_۱۴۱۵۱۴_۴۸۳۳۹۱۸۰۹۰۱۹۹۶۰۳۵۱۷

اسرین مهندسی خاک دارد و حدود ۵ سال است که به صورت حرفه ای وارد عرصه نقاشی و کارهای هنری شده است. رشته اصلی وی مشبک و منبت کاری و کار بر روی چوب می باشد. وی خواهرش را مشوق اصلی خود برای انجام فعالیت های هنری می داند.

این اولین نمایشگاه انفرادی و تخصصی آسو و اسرین مجیدی است و آنها تصمیم دارند به صورت دوره ای این نمایشگاه را در شهرهای دیگر نیز دایر کنند.

این دو خواهر هنرمند در مورد سبک به کار رفته در آثارشان به شارنیوز گفتند” این نمایشگاه شامل طرحهایی در قالب ویترای، ورق طلا، پتینه کاری، نقطه کوبی و کاشی معرق است و ایده تمام این طرح ها زاییده ذهن خود ماست. سبک به کار رفته در بیشتر آثار انتزاعی و سورئال می باشد، در کارهای کاشی معرق نیز ٢ سبک کوبیسم مشاهده می شود. در بعضی از آثار تصویر زنانی می بینید که غمگین اند و کامل نیستند نه به این منظور که زن کامل نیست بلکه به نوعی تصویری از زنان جامعه ی امروز ما را نشان می دهد”.

اسرین و آسو مجیدی خانواده خود را بزرگترین حامی و انرژی بخش برای ادامه ی این راه و فعالیت های هنریشان می دانند.

این نمایشگاه تا روز پنج شنبه ٢ اردیبهشت همه روزه از ساعت ٩ الی ٢٠ پذیرای علاقمندان خواهد بود.

کد خبر: 18761