شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۳/۰۷/۱۴۰۱
Friday، 15th April 2016
8:17 am

گفتگوی شارنیوز با ” نماینده سقز-بانه” در مورد اعتصاب امروز بازاریان بانه و آخرین وضعیت مرز

در پی اعتصاب بازاریان شهرستان بانه در اعتراض به بسته بودن مرزها و گرانی کرایه ی بار ،  “محسن بیگلری” نماینده ی سقز و بانه در مجلس در گفتگویی با شارنیوز ضمن بیان پیگیری های خود از چند ماه گذشته در مورد مشکل بازاریان، ابراز امیدواری کرد که دولت هر چه سریعتر برای رفع این معضل اقدامات لازم را انجام دهد.

وی درگفتگو با شارنیوز  با اشاره به میزان بالای بیکاری در دو شهرستان سقز و بانه و بر ضرورت بازگشایی مرز تاکید کرد.

وی در ادامه به تلاشهای خود از چند ماه گذشته اشاره کرد و گفت : در این راستا با همه ی دست اندر کاران امر جلسه داشتم. از جمله با دریادار شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور ، وزیر کشور و قائم مقام وزیر کشور ، دکتر انصاری معاون رییس جمهور ، جلسه با رییس دیوان محاسبات کشور بخاطر بحث حساب مالی بازارچه هاى مرزى ، و چندین جلسه و تماس با معاون امنیتى وزیرکشور ،جلسه و تماس با فرمانده سپاه ببت المقدس و مدیرکل اطلاعات استان، جلسه و تماس های مداوم با استاندار و معاون سیاسی استاندارکردستان، چندین بار تذکر شفاهى به وزیر کشور و نیز درخواست از رییس جمهور از تریبون صحن علنى مجلس در مورد مشکل بیکارى در کردستان و ضرورت بازگشایی بازارچه هاى مرزی و مکاتبات با شخص آقای رییس جمهور و معاون اول وی و وزیرکشور و…

وی در مورد نتیجه ی این پیگیری ها به خبرنگار شارنیوز گفت : همه ی مسئولین فوق الذکر برای بازگشایی مرز موافقت خود را به بنده اعلام کرده اند به شرط اینکه ورود و خروج کالاها از مرز شکلی قانونمند و سازماندهی شده به خود بگیرد که این کار به عهده ی دولت است. بنده برای تسریع در حل مشکلات و ساماندهی سریعتر روز پنجشنبه ٩۵/١/٢۶ به آقای استاندار پیشنهاد داده ام تا وی با هماهنگى اینجانب امکان  جلسه مشترکى در دفتر مهندس جهانگیرى معاون اول رییس جمهور با افراد فوق الذکر و استانداران آذربایجان غربى و کرمانشاه و ایلام را فراهم کند تا با حضور همه افراد صاحب نظر فوق تصمیم و دستور بازگشایی صادر شود.

در خاتمه بیگلرى ضمن درخواست عاجزانه و اقدام عاجل از مسئولین ذیربط جهت بازگشایی هرچه سریعتر بازارچه هاى مرزى با توجه به ضرورت آن؛ مردم عزیز بانه به ویژه بازاریان و کولبران و سایر افرادى که منافعشان از مرز تامین می شود را به آرامش دعوت نمود و اظهار امیدوارى نمود که مسئولین هرچه سریعتر مشکل را حل نمایند.

کد خبر: 18782


نظر:

  1. ورود و خروج کالاها از مرز شکلی قانونمند و سازماندهی شده به عهده ی شماست آقای بیگلری با همکاری مسئولین بانه ……..چرا کار را نصف و نیمه رها می کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟