شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۶/۰۹/۱۴۰۰
چهارشنبه، 20th آوریل 2016
12:55 ب.ظ

“جودو” ورزش در حال رشد در “صاحب”

بابرگزاری مسابقات انتخابی جودو در شهر صاحب و معرفی افراد برتر به مسابقات استانی، این رشته ورزشی خود را به عنوان یکی از مهمترین فعالیت های جمعی در این شهر کوچک شناسانده است.

عطاالله مصطفائی مربی و داور رسمی فدراسیون جودو، مسئول تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش زیویه، رئیس هیأت جودوی شهر صاحب و مسئول کمیته ی استعدادیابی هیأت جودوی استان کردستان، متولی و توسعه دهنده این جودو در صاحب است. وی متولد ۱۳۵۲ در شهرستان سقز و دارای مدرک لیسانس تربیت بدنی و دانشجوی کارشناسی ارشد همین رشته از دانشگاه کردستان می باشد.

jodosahed3

مصطفائی جودو را از سال ۱۳۶۷ زیر نظر افشین حدادی در شهرستان سقز شروع کرده است و جزو اولین نفرات جودو کار شهر سقز بعد از حدادی بوده است. از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۲ جزو نفرات برتر ومقام آور در رده های سنی نوجوانان و جوانان در اوزان ۵۰ کیلو، ۵۵ کیلو و ۶۰ کیلو در استان بوده است. به علت علاقه ی شدیدی که به این رشته ی المپیکی داشته است در سال ۱۳۷۲ جهت مربیگری و دریافت کمربند مشکی و دان یک در شهر سنندج بعد از یک ماه و نیم آموزش زیر نظر اساتید بزرگ جودوی ایران نایل به دریافت مربیگری درجه ۳ و کمربند مشکی و دان ۱ شده است و هم اکنون دارای کمربند مشکی دان ۴ و داور درجه ۱ و مربیگری درجه ۲ از فدراسیون جودوی ایران است.

وی در گفت و گویی با شارنیوز عنوان کرد: هرچند به علت استخدام در آموزش و پرورش به عنوان معلم در روستا آنگونه که شایسته است نتوانستم فعالیت ورزشی ام را در رده های قهرمانی ادامه دهم اما از سال ۱۳۸۰ رسماً به عنوان کمک مربی و همچنین مربی جودو در سالن های ۲۲ بهمن و سالن کاوه شهرستان سقز و سالن ۲۹گلان بهارستان سقز و همچنین سالن جودو شهر صاحب در رده های سنی خردسالان، نونهالان تا بزرگسالان و جوانان آغاز کردم.

jodosaheb

این ورزشکار همچنین افزود: آموزش جودو را از اول مهر سال ۱۳۹۲ با ده نفر در صاحب آغاز کردم و با همکاری اداره ی آموزش و پرورش زیویه، شورای اسلامی شهر و شهرداری صاحب توانستیم کلاس رزمی را دایر نماییم و تا پایان همین سال حدود ۷۰ نفر جودوکار را آموزش دهیم که اکثر این جودوکاران نائل به دریافت کمربند زرد یعنی کیو۸ جودو شده اند و نیز با توجه به تبلیغات گسترده ای که در سطح شهر و مدارس انجام دادیم توانستیم جودوکاران را سالانه در مسابقات شهرستان سقز، بوکان و استان و مسابقات چند جانبه شرکت دهیم که خوشبختانه این جودوکاران توانسته اند یک سر و گردن از شهرستان های با سابقه بالاتر باشند که اکثراً توانسته اند مقام اول مسابقات را از آنِ خود کنند.

jodosaheb2

وی در پایان و در ارتباط با جودوی نونهالان گفت: جودوکاران نونهال شهر صاحب در سال ۱۳۹۴ در مسابقات استانی توانستند مقام اول سه وزن ۳۴کیلو علی گلزاری -۴۲ کیلو زانیار کریم نیا و ۴۶ کیلو ماهان میرزایی بدست آورند و به عنوان نماینده ی استان در مسابقات منطقه ای غرب کشور در استان همدان شرکت کنند که در این میان زانیار کریم زاده توانست به عنوان نماینده استان مقام اول را کسب و برای اولین بار از هیأت جودوی شهر صاحب به مسابقات قهرمانی کشوری در استان سمنان راه یابد.

کد خبر: 18799