شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۰۳/۱۴۰۱
یکشنبه، 24th آوریل 2016
1:26 ب.ظ

۲۵ کبک آزاد شده از قفس در آسمان منطقه عبدالرزاق سقز بال گشودند

سنندج- ایرنا- تعداد ۲۵ قطعه کبک آزاد شده از قفس شکارچیان با گشودن بال پرواز در آسمان منطقه حفاظت شده عبدالرزاق به دامن طبیعت برگشتند.

به گزارش ایرنا، رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان سقز روز یکشنبه در آئین رهسازی این پرندگان گفت: نگهداری، حمل و زنده گیری حیوانات وحشی ممنوع است و با متخلفان برابر قانون برخورد می شود.

رسول حاجی اسماعیلی با بیان اینکه فصل تخمگذاری پرندگان و ماهی ها و زاد و ولد حیوانات آغاز شده است از مردم و شکارچیان خواست از صید خودداری کنند.

او با بیان اینکه منطقه حفاظت شده عبدالرزاق دارای ۴۳ هزار و ۹۵۰ هکتار وسعت است که در شرق شهرستان سقز قرار دارد عنوان کرد: به دلیل دسترسی محدود شکارچیان به این منطقه این کبک ها در عبدالرزاق آزاد شدند.

حاجی اسماعیلی بیان کرد: در این منطقه تاکنون بیش از ۳۵۰ گونه گیاهی ،۸۰ گونه پرنده و ۱۷ گونه از پستانداران شناسایی شده که لک لک، عقاب طلایی، هما، قرقی، مرغ حق، کبک، قوچ و میش، شغال و میش مرغ از جمله گونه های شاخص و نادر این منطقه است.

کد خبر: 18817


یک دیدگاه

  • پیمان
    پیمان: 4-24-2016 . 2:30 ب.ظ :

    سلام خسته نباشید..ممنون از کانال زیباتون..منم عکاس هستم و خواستم بپرسم چجوری میشه عکسایی که از شهر خودمون(سقز)و طبیعت اطرافش رو که گرفتم واستون بفرستم تا نمایش بدید..هیچ راه ارتباطی نذاشتید..ممنون میشم راهنمایی کنید…دست خوش?????

    پاسخ دهید