شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
یکشنبه، 24th آوریل 2016
1:28 ب.ظ

استخدام در شهرداری های کردستان ساماندهی و ضابطه مند می شود

 مدیرکل دفتر امور شهری استانداری کردستان با اشاره به استخدام های خارج از ضوابط و تشریفات در شهرداری های استان گفت: چارت اداری شهرداری های استان از طریق مشاور در دست بازنگری است.

به گزارش ایرنا جمشید اسدی روز چهارشنبه در نشست با اعضای شورای اسلامی شهرهای سقز و صاحب در سالن اجتماعات فرمانداری این شهر افزود: به دلیل استخدام های بی رویه در شهرداری های استان، بخشی از اعتبارات این نهاد عمومی صرف پرداخت حقوق این افراد شده و استخدام غیر قانونی تاثیر مستقیم بر خدمات شهرداری ها گذاشته است.

وی بر ایجاد نظم و انضباط مالی در شهرداری، انجام حسابرسی بودجه شورای اسلامی، صیانت از بیت المال، جلوگیری از نابودی فضای سبز شهری، حفظ حقوق شهروندان، دوری کردن از اتکای صرف به عوارض شهری و جلوگیری از ساخت وساز بدون اجازه شهرداری تاکید کرد.

او با بیان اینکه سال ۹۴ بحرانی ترین سال مالی شهرداری ها بود عنوان کرد:با اعتبارهای دولتی، شهرداری ها اداره نخواهند شد و باید این نهادهای عمومی در راستای ایجاد درآمد پایدار تلاش کنند.

اسدی با اشاره به اهمیت روند شهرسازی در شهرها عنوان کرد: نباید در کمیسیون ماده صد تصمیماتی گرفته شود که حقوق شهروندان و شهر از بین رود و شهرسازی را به سمت بی نظمی سوق دهد.

او همچنین در خصوص کمیسیون ماده واحده و ماده ۵ هم با اذعان به اینکه شهرداری ها از ارسال درخواست ها به ماده واحده دوری کنند بیان کرد: در صورتی که طرح تفصیلی و شهرسازی آسیبی نبیند موارد و درخواست ها به کمیسیون ماده ۵ ارسال شود.

وی با بیان اینکه نشست های هم اندیشی با شوراهای شهر و شهرداران استان آغاز و تاکنون این نشست در بانه برگزار شده است، اظهار کرد: دفتر امور شهری حامی و پشتیبان شهرداری ها و شوراهایی است که بر مدار و درچارچوب قانون حرکت می کنند.

او تصریح کرد: انجام بازدید میدانی از طرح های در دست ساخت در شهرهای استان ونشست با کارکنان شهرداری نیز بعد از دیدار با اعضای شورای اسلامی و شهرداران انجام خواهد شد.

وی شورای اسلامی شهر را مانند یک نهاد مدنی توصیف و اظهار کرد: این نهاد پل ارتباطی بین مردم و دولت است و باید با تولید فکر و خرد جمعی به عنوان بازوی توانمند شهرداران در عرصه همواره حضور داشته باشند.

اسدی با اشاره به اقدامات شورای اسلامی سقز در جهت دعوت از سرمایه گذاران برای اجرای طرح های مشارکتی با شهرداری و اجرای طح تصریح کرد: شهرداری و شورای این شهر در این حوزه کارنامه قابل قبولی دارند و این اقدامات، نشانه پویایی و هم صدایی شورای اسلامی و شهرداری سقز است.

کد خبر: 18818


یک دیدگاه

  • بریار
    بریار: 4-24-2016 . 3:35 ب.ظ :

    سلام و عرض ادب
    واقعا اگر درراستای استخدام افراد شایسته و لایق جهت تصدی امور شهرداری گامی براشته شود خیلی خوب میشود چون واقعا در دوران اخیر افراد غیر ضروری با روابط سرکار آمده اند.واز مسولین استانی خواهشمندم که تمامی افرادی که به وسیله رابطه الان مشغول کار هستند شناسایی کند و برای تصدی امور آزمون استخدامی سالمی برگزار کنند تا حق به حقدار برسد و به کسی ظلم نشود.چون داریم افراد لیسانس و فوق لیسانس بیکاری که حتی به کارکردن در فضای سبز هم برای براورده کردن مایحتیاج زندگی خود راضی هستند.اجراکم عندالله

    پاسخ دهید