شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۷/۰۵/۱۴۰۱
یکشنبه، 24th آوریل 2016
1:31 ب.ظ

سرمایه گذاری از کردستان عراق و دو پروژه ای که در سقز و بانه کلنگ زده است

سرمایه گذار پروژه ‘آربابا لند’ بانه گفت: این پروژه پیشرفت بسیار خوبی داشته است و امیدواریم بسیاری از بخش ها و طرح های آن سریع تر از زمان پیش بینی شده به پایان برسد.

به گزارش خبرنگار ایرنا فاروق حسین عباس روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بسیاری از طرح هایی که قرار بوده در چند ماه آینده انجام شود هم اکنون در حال انجام است و امیدواریم به زودی به بهره برداری برسند.

وی با بیان اینکه گاها شرایط جوی نامساعد مانع از انجام کار می شود، گفت: در روزهای بارانی و سرما پروژه متوقف نشده و کارها همچنان ادامه داشته است.

این سرمایه گذار اهل کردستان عراق تاکید کرد: ما به قولی که به مردم بانه داده بودیم پایبند هستیم و معتقدی که پروژه قبل از پایان قرار داد به اتمام می رسد.

وی با اشاره به روند پیشرفت فاز اول پروژه گفت: در فاز اول پروژه ‘آربابا لند’ در بخش های کارتینگ، پینت بال، هابیر مارکت، شهربازی سر پوشیده و سینمای سه بعدی خاک برداری شده، که خوشبختانه پیشرفت بسیار خوبی حاصل شده است و به زودی کار فنداسیون پروژه را شروع می کنیم.

حسین عباس با اشاره به نیازهای مردم در بخش خدمات عمومی گفت: با توجه به اینکه هر تفریحگاه و منطقه گردشگری نیاز به خدمات رفاهی دارد، در ‘آربابا لند’ حدود ۴۵ مغازه در بخش خدمات عمومی گنجانده شده است.

وی ادامه داد: مغازه ها با توجه نیاز شهروندان انتخاب شده و هم اکنون ساخت این بخش نیز شروع شده است که قبل از شروع ماه مبارک رمضان به پایان می رسد.

وی حفظ فضای سبز و اکولوژی منطقه را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: برای جلوگیری از آسیب رساندن به فضای سبز منطقه با همکاری انجمن پاژین حدود پنج هزار اصل نهال غرس شده و دانه های مختلف نیز کشت شده است.

حسین عباس گفت: تله کابین و شهر بازی ‘تخت مامه ره شه’ بخش دیگر پروژه است که اجرای آن در فاز دوم پیش بینی شده بود اما وجه به فرصت پیش آمده این بخش در فاز اول اجرا می شود.

وی به توافق برای خرید چرخ و فلکی با ارتفاع ۸۵ متر اشاره کرد و آن را در منطقه بی نظیر دانست و افزود: قرار داد ساخت این چرخ و فلک در فاز دوم و سال آینده تعریف شده بود اما هم اکنون قابل اجرا است.

وی ادامه داد: قرارداد ۹۰ سویت با یک شرکت صنایع چوب منعقد شده است که عملیات اجرایی این سویت ها تا پایان خرداد شروع خواهد شد.

این سرمایه گذار با بیان اینکه بسیاری از طرح های ‘آربابا لند’ تا زمان عملیات اجرای آن اعلام نمی شود، گفت: ما برای مردم بانه و گردشگران طرح های خوبی در نظر داریم که در آینده اعلام می کنیم.

وی ادامه داد: اسکلت بندی رستوران نیز شروع شده که در سه ماه آینده به پایان می رسد.

حسین عباس با اشاره به اینکه قرار داد چهارماهه پارک آبی با یک شرکت ترکیه ای بسته شده است، اظهار کرد: عملیات فنداسیون این پارک آبی در مرحله پایانی است که در چند روز آینده سوله های آن را می بندیم.

وی خاطر نشان کرد: استخر، سونا و باشگاه بدن سازی از دیگر پروژه های است که در ‘آربابا لند’ تعریف شده و عملیات خاک برداری آن در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه بسیاری از طرح های مذکور تا پایان تابستان سال جاری به بهره برداری می رسد، خاطر نشان کرد: مغازه ها حدود دو ماه، هایبرمارکت، شهربازی، کارتینگ و پینت بال چهارماه، پارک آبی پنج ماه و رستوران در چهار ماه آینده به مرحله بهره برداری می رسند.

این سرمایه گذار خارجی با اشاره به مذاکرات انجام شده با یک شرکت اتریشی در بخش تله کابین، گفت: این شرکت به ما اعلام کرده است برای نصب تله کابین حدود یک سال زمان نیاز دارد که در حال پیگیری این موضوع هستیم که سریع تر از زمان پیش بینی شده انجام شود.

وی افزود: به همه شهروندان اطمینان می دهم پروژه آربابا لند خواست همه آنها را تامین خواهد کرد و با سلیقه و خواست آنان پیشرفت خواهد کرد.

وی با اشاره به بیان نظرات مخالف و موافق در اجرای پروژه ‘آربابا لند’ گفت: در کل دنیا برای انجام هر کاری بنا بر دلایلی منتقدان و مخالفان یک پروژه وجود دارند که در مورد ‘آربابا لند’ نیز این امر مستثنی نیست اما ما می خواهیم این افراد به طور مستقیم با ما گفت و گو کنند.

حسین عباس ادامه داد: اگر مخالفان و منتقدان پروژه با ما رو در رو صحبت کنند نتیجه خوبی خواهد داشت و من با آغوش باز آنها را می پذیرم و خوشحال می شوم با هم رو در رو صحبت کنیم.

وی با اشاره به اینکه نیازمند همکاری همه هستند، اظهار کرد: پروژه ‘آربابا لند’ خواست عموم شهروندان بانه و استان کردستان است و نگاه ویژه ای به آن دارند.

او با اشاره به منافع مادی و بازگشت سرمایه اولیه این طرح خاطر نشان کرد: با مشاوره های که با مشاوران در سطح کشور انجام دادیم اگر منافع این پروژه را در نظر داشتیم آن را اجرا نمی کردیم.

وی در پایان افزود: من به منافع مادی پروژه اهمیت نمی دهم اما مطمئن هستم که در آینده بازده خوبی خواهد داشت و مایه خیر و برکت برای همه مردم بانه خواهد شد.

فاروق حسین عباس سرمایه گذار اقیلم کردستان در سقز نیز پروژه ساختمان پزشکان را در دست اجرا دارد.

کد خبر: 18821


۳ دیدگاه

 • سامان
  سامان: 4-24-2016 . 6:05 ب.ظ :

  من مطمئنم اگه منافع مادی برای سرمایه گذار وجود نداشت آنرا در شهرهای دیگر استان اجرا می کرد.
  شهرستان بانه به دلیل مرزی بودن از لحاظ اقتصادی هیچ کمیتی وجود ندارد اگر این پروژه در سقز اجرا میشد باعث جذب گردشگر میشد و میتوانست سقز را تا حدی از این مشکلات بیکاری نجات دهد
  خوبه حداقل ما به این ساختمان پزشکان هم قانعیم

  پاسخ دهید

  • کامل
   کامل: 4-24-2016 . 9:34 ب.ظ :

   سلام به نظربنده دیگرسرمایه گذاری درشهربانه کاراشتباه وغیرقابل جبران است بهتراین است به شهرهای بزرگتروباموقعیت بهترمن جمله شهرستان سقز وسنندج سرازیرشودچون خیلی باهم فرق دارند

   پاسخ دهید

   • سوران
    سوران: 4-25-2016 . 9:52 ق.ظ :

    با طرح اخیر دولت روحانی برای بستن قریب الوقوع مرزها فاتحه بانه و جنس قاچاق خوانده شده! مسافر هم برای همین از تهران میاد بانه. کسی واقعیت به این سادگی رو به این سرمایه گذار بیچاره نگفته تا سرمایشو ببره یک جای بهتر…

    پاسخ دهید