شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۷/۰۵/۱۴۰۱
یکشنبه، 24th آوریل 2016
4:10 ب.ظ

حواشی جلسه اعضای شورا با مسئولان استانداری

روز سه شنبه (۹۵/۱/۲۸) جلسه ای با حضور مدیران کل دفتر امور شهری و دفتر فنی استانداری کردستان با حضور اعضای شورای شهر سقز و رییس شورای شهر صاحب و جمعی از کارشناسان استانداری برگزار شد و طی آن مسائل مختلف در حوزه عمکلرد شورا و شهرداری مطرح شد که انعکاس چندانی در رسانه هایی که این خبر را پوشش داده بودند، نداشت. سردار دوغی عضو شورای شهر سقز  در کانال تلگرام خود اشاره ای به مباحث منتشر نشده داشته است که در برگیرنده برخی حواشی پیرامون کار شهرداری نیز هست.

در این جلسه، نظام غفاری عضو شورای شهر سقز با بیان اینکه مشکلات و نگرانیها بسیار بیشتر از آن است که بتوان در این فرصت محدود به همه آنها اشاره کرد اما به چند موضوع مرتبط با جلسه اشاره نمود؛

وی وجود تخلفات عمده ساختمانی و ساخت و سازهای غیر مجاز را به عنوان یکی از مشکلات موجود نام برد و اظهار داشت که این معظل نه بر اساس وجود دید تساهل در شهرداری انجام می گیرد بلکه اساس آن مبتنی بر  تبعیض قائل شدن بین شهروندان است، چرا که اتفاقا” با عده ای برخورد سختگیرانه و گاه به دور از منطق می شود و با عده ای دیگر مماشات می گردد.

غفاری همچنین از اقدام شهرداری در از بین بردن کاربردهای مختلف آموزشی،درمانی،ورزشی و فضاهای سبز بر اساس ماده واحده سخن گفت،اظهار داشت ضمن لزوم احترام به مالکیت و حق اعمال آن توسط مالکان،شهرداری باید آینده شهر و نیاز به این فضاها را در نظر داشته باشد.وی به عنوان مثال به از بین رفتن فضای سبز تپه صالح آباد و تبدیل ان به سکونتگاه اشاره کرد که با توجه به فقر فضای سبز در این محله از شهر تلاش برای تملک این فضا را توصیه و خواستار بررسی موضوع توسط مسولین استانداری شد.

در ادامه استخدام های گسترده و بدون مجوز و بدون وجود معیار مشخص توسط شهرداری نیز به شدت مورد اعتراض غفاری قرار گرفت.

اسعد شاهی دیگر عضو شورای شهر نیز با اظهار گله مندی از عدم پیگیری  و بی توجهی شهرداری به الزامات و تکلیف تعیین شده توسط سازمان بازرسی برای شهردار و شورا در پیگیری چند مورد از عملکرد شهرداری سابق، اظهار داشت علیرغم پیگیری برخی از همکارانم در کمیسیون حقوقی شورای شهر، این موضوع ها مسکوت مانده است.

در ادامه سردار دوغی با بیان این موضوع که پیش تر نیز بسیاری از این مشکلات و مسایل در جلسات مشابهه با مسولین امر در میان گذاشته شده است اما بازخوردی از اقدامات احتمالی برای حل این مسایل را دریافت نکرده ایم،اظهار داشت؛ از جمله وظایف دفتر امور شهری استانداری نظارت بر مصوبات شورای شهر،پروژه های عمرانی شهرداری و مسایلی مانند نظارت بر استخدام ها در بدنه شهرداری است،اگرچه کمیته تطبیق فرمانداری نظارت مستمر و بر مدار قانون بر مصوبات شورای شهر دارد و بعضا” مواردی از مصوبات مشکل دار را برای بازنگری به شورا عودت داده است،اما انتظار می رود خصوصا در موضوع مناقصه ها، مزایده ها و واگذاری برخی از پروژ ه ها به سرمایه گذاران، حساسیت و دقت عمل به خرج داده شود تا اولا” از تعریف و اجرای پروژه هایی که  نیاز و اولویت شهر نیست و توجیهات فنی، اقتصادی و اجتماعی ندارد، پرهیز شود، ثانیا” به دلیل برآوردهای غلط و واگذاری های غیر کارشناسانه، تغییرات بعدی حین اجرای موضوع پروژه،  ماهیت کار و واگذاری را با مشکل حقوقی مواجه نکند و حقی از بیت المال و سرمایه های شهروندان تضییع نگردد و به علاوه باعث وارد شدن شبهات به قراردادها نشود.

وی در پایان اظهار نمود علیرغم تاکیدات مستمر ما،اما متاسفانه در بعد نظارتی شورا موفق عمل نمی کند.

کد خبر: 18833


۵ دیدگاه

 • قندیل
  قندیل: 4-24-2016 . 11:04 ب.ظ :

  متاسفانه افراد انتصابی توسط بیگلری در شورا خیییییلی مبهم و بد کار میکنن و بیتارف دارن به سقز خیانت میکنن…

  پاسخ دهید

  • نامو
   نامو: 4-25-2016 . 12:19 ق.ظ :

   زگفتن تا عمل کردن راهی دراز است
   عمل کردن زگفتن بی نیاز است

   پاسخ دهید

   • شهروند
    شهروند: 4-27-2016 . 7:38 ق.ظ :

    چون هم شهرداری وهم شورا اطلاع رسانی دقیق ندارند مدیون مردم ومقصر هستند نه جلسه ای با مردم دارند ونه بامردم هستند اکثراپشت سر شهردارند یا با مسئولین جلسه دارند ووازمردم فاصله گرفته اند مثلا همین ساخت وساز های بی رویه داد مردم را درآورده است درکوچه های کم عرض ۶ و۸ متری وغیره ساختمان های باتراکم وطبقات بالا ، که بالاتر ازظرفیت کوچه هاست و عدم اجرا یا تصویب بافت قدیم وجدید شهر ، بابهانه کسب درامد برای شهرداری ظلم به مردم وسکوت شهرداری وشورا دربرابراضافه طبقات انهم عده خاصی انبوه ساز که بیم تبانی میرود

    پاسخ دهید

    • کارگران کردستان
     کارگران کردستان: 4-27-2016 . 7:12 ب.ظ :

     متأسفانه شهری بی دروپیکر تر از سقز پیدا نمیشه. بیتفاوتی نماینده،فرماندار و شورای شهر بیداد میکنه و سبب خییییلی مشکلات شده.

     پاسخ دهید

     • سقز برای سقزیها
      سقز برای سقزیها: 4-28-2016 . 8:03 ب.ظ :

      شارنیوز انتظار داریم بیطرف عمل کنید چرا سخنان سایر اعضا آورده نشده. در اون جلسه حرفای زیادی زده شد و حرفهای مسئولان استانداری هم اینجا نیومده. با این کار بنظرم شارنیوز جهت گیریشو مشخص کرد.

      پاسخ دهید