شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
یکشنبه، 24th آوریل 2016
10:59 ب.ظ

معاون وزیر راه و شهرسازی: اتمام احداث بیمارستان سقز به ۹۵ میلیارد ریال نیاز دارد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در لایحه بودجه سال ۹۵، مبلغ ۹۵ میلیارد ریال برای بیمارستان در دست ساخت سقز پیش‌بینی شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، محمدجعفر علیزاده امشب در جریان بازدید از روند ساخت بیمارستان سقز، اظهار کرد: از ابتدای شروع تا پایان سال ۹۳ مبلغ ۱۶۰ میلیارد ریال برای ساخت این بیمارستان هزینه شده است که در سال ۹۴ مبلغ ۱۶۵ میلیارد ریال برای آن پیش‌بینی شد که متاسفانه به دلیل مشکلات مالی دولت، ۲۵ میلیارد ریال آن تخصیص یافت.

وی با بیان اینکه، از سایر منابع نیز اعتبار لازم برای اتمام این بیمارستان جذب خواهد شد، تصریح کرد: فرصت قانونی بری اتمام این بیمارستان سال ۹۶ است .

این مسئول عنوان کرد: تعداد ۱۹ تخت به بخش دیالیز این بیمارستان اضافه شده است و بر اساس دیدگاه جدید سازمان جهانی بهداشت، ۲۰ تخت به اورژانس با خدمات ویژه نیز افزوده شده و پنج اتاق بخش زایمان این بیمارستان با تجهیزات به‌روز دنیا خواهد بود.

علیزاده اظهار کرد: این بیمارستان به عنوان یک بیمارستان عمومی به یکی از بیمارستان‌های مجهز و نمونه کشور تبدیل خواهد شد و به دلیل موقعیت خاص در کردستان، قابلیت خدمات‌رسانی به شهرهای اطراف را نیز دارد

 علیزاده با عنوان اینکه تعداد بیمارستان‌های نیمه‌تمام در کشور ۱۰۰ بیمارستان است، افزود: اتمام این بیمارستان‌ها به جد در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار دارد.

محسن بیگلری، نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم از مسئولان وزارت راه و شهرسازی به ویژه آقای علیزاده برای بازدیدهای مکرر و پیگیری جذب اعتبار تشکر و بر تخصیص بودجه لازم برای اتمام این طرح عمرانی تاکید کرد.

علی‌اکبر ورمقانی، فرماندار ویژه شهرستان سقز هم با قدردانی از پیگیری‌های وزارت راه، نماینده مردم در مجلس و مسئولان استانی، عنوان کرد: اتمام این بیمارستان از مطالبات روزانه مردم است.

وی بیان اینکه از سال ۹۴ تاکنون چهار بار معاون وزیر راه و شهرسازی از روند ساخت این بیمارستان بازدید کرده است، این امر را نشانه عزم جدی دولت برای اتمام طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام برشمرد.

صابر زارعی معاون فنی و عمرانی فرماندار ویژه شهرستان سقز هم در جریان این بازدید با عنوان اینکه، عملیات اجرایی این بیمارستان در سال ۸۸ آغاز شد اعلام کرد: این بیمارستان دارای ۶ بخش تخصصی کودکان، زنان، جراحی، سی‌سی‌یو، آی‌سی‌یو و داخلی خواهد بود.

وی یادآور شد: این بیمارستان در زمینی به مساحت ۳۱ هزار مترمربع در دست احداث است که تا ۴۵ هزار متر قابل افزایش است.

بیمارستان سقز هم‌اکنون با پیشرفت ۶۰ درصد در حال ساخت است.

کد خبر: 18853