شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
چهارشنبه، 27th آوریل 2016
7:43 ق.ظ

۱۰ طرح گردشگری بخش خصوصی در سقز در دست ساخت و توسعه است

 رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سقز گفت: ۱۰ طرح گردشگری بخش خصوصی در این شهرستان در دست ساخت و توسعه است.

به گزارش ایرنا، حمید گلالی پور روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: مجتمع بین راهی بهار در جاده سقز – بوکان، مجتمع زاگرس ۵ در مسیر سقز سنندج، مجموعه اقامتی چوار چرا بالاتر از پلیس راه در مسیر سنندج از جمله این طرح ها و زیر ساخت های گردشگری است.

وی اضافه کرد: هتل دوستاره علی شریفی، سفره خانه سنتی، ساخت هتل چهارستاره کرد، هتل لاله میدان استقلال، مجتمع زوزان و هتل دوستاره وه نوشه از دیگر زیرساخت های گردشگری در حال ساخت و اتمام این شهرستان است و کار توسعه عمرانی هتل آزادی نیز شروع شده است.

او با اشاره به بازدید شامگاه روز یکشنبه کارشناس معاونت سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی کشور و معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی از طرح های گردشگری در دست ساخت و توسعه سقز عنوان کرد: این بازدید به درخواست سرمایه گذاران بخش خصوصی گردشگری و این اداره در شهرستان و به دلیل دریافت نکردن تسهیلات توسط تعدادی از صاحبان این طرح ها بوده است.

گلالی پور با عنوان اینکه بیشتر سرمایه گذاران بخش خصوصی حوزه گردشگری بدون دریافت تسهیلات شروع به کار کرده اند، ضمن تشکر از این افراد اظهار امیدواری کرد از طریق صندوق توسعه ملی برای اتمام این مکان ها، تسهیلاتی مناسب در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه سقز با داشتن ۳۵۰ اثر تاریخی، طبیعی و معنوی همواره مورد توجه گردشگران بوده است، یادآورشد: این شهرستان با داشتن چهار هتل و چهار مهمانپذیر و دیگر اماکن اقامتی از جمله خانه های معلم و مکان های ستاد تسهیلات ظرفیت پذیرش دو هزار مسافر در روز دارد.

کد خبر: 18879