شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۸/۰۵/۱۴۰۱
یکشنبه، 1st می 2016
7:10 ب.ظ

تعامل و همدلی کارگر و کارفرما نقش اساسی در موفقیت کار تولیدی دارد

 فرماندار ویژه شهرستان سقز در مراسم گرامیداشت روز جهانی کار و کارگر گفت: تعامل و همدلی کارگر و کارفرما نقش اساسی و مهم در موفقیت در کار تولیدی دارد. به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اکبر ورمقانی روز شنبه در این مراسم در سالن اداره فرهنگ وارشاد اسلامی سقز افزود: ایران دارای قانون جامع کار است و باید به سمت رفع اختلاف های کارفرما و کارگری حرکت کرد و در سایه این همدلی است که توفیقات بیشتری حاصل می شود.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره ۱۳هزار و ۷۰۰ کارگر شهید کشور و ۳۰ کارگر شهید شهرستان سقز، ادامه داد: کارگران در تمام صحنه های انقلاب ایران اسلامی برای دفاع از ناموس و عزت کشور حضور داشته اند و در راستای خودکفایی و افزایش کیفیت تولید داخلی نیز مداوم تلاش کرده اند.

او با عنوان اینکه، دغدغه اصلی کشور بیکاری است، اعلام کرد: در راستای اشتغال زایی در شهرستان، کارخانه های سیگار و ذوب آهن با مشارکت سرمایه گذار خارجی در آینده نزدیک ایجاد می شود.

وی در خصوص تعطیل شدن کارخانه قند سقز هم با عنوان اینکه از طریق وزاری صنعت، معدن و تجارت و کشاورزی و همچنین استاندار پیگیر رفع مشکل هستیم بیان کرد: این کارخانه بر اساس استفاده از مواد اولیه شکر طراحی شده است و در صورتی که بر اساس مصرف مواد اولیه چغندر قند نیز طراحی شده بود الان کار می کرد. فرماندار سقز در ادامه به بازاریابی برای فروش محصولات، توجه به کیفیت تولید داخلی، توجه به فروش کالای داخلی و تکریم کارگران توسط ادارات تاکید کرد. ماموستا سید حسین حسینی، امام جمعه موقت سقز هم با بیان اینکه کارگران ایران اسلامی، همواره در کشور مایه افتخار برای کشور بوده اند، اظهار کرد: کارگرانی که کار مفیدتری انجام می دهند نقش مهمتری در سازندگی جامعه به عهده دارند.

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران شهرستان سقز هم با بیان اینکه بنا به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) افرادی که کار تولیدی، خدماتی، مدیریتی و علمی انجام می دهند به نحوی کارگر هستند شان و جایگاه کار و کارگر را در ایران اسلامی مهم توصیف کرد.

سرهنگ حق رضا نادرپناه نقش جامعه کارگری در پیروزی انقلاب ایران اسلامی را قابل وصف برشمرد و بر ایجاد امنیت شغلی، برپایی نماز جماعت در کارگاه ها و کارخانه ها، ایجاد خودباوری با استفاده از توان داخلی، افزایش کیفیت تولید، توجه به الگوی مصرف و تقویت فرهنگ استفاده از تولید داخلی تاکید کرد.

وی با اشاره به تاریخچه روز کارگر در جهان بیان کرد: باید روز کارگر در ایران در روز نهم اردیبهشت که شهید عبدالحسین برونسی به عنوان یک کارگر متعهد به کشور و مردم شهید شد برگزار شود.

یوسف عبدالکریمی نماینده کارگران شهرستان و نماینده انجمن صنفی کارگران ساختمانی هم خواستار توجه ادارات به اجرای مفاد قرارداد کارفرما و کارگر، حمایت ادارات از بیمه حوادث کارگران، بالا بردن آستانه تحمل کارفرمایان و مدیران مرتبط با کارگران و تسریع امورات کارگران در آزمایشگاه بیمارستان تامین اجتماعی شد.

در ادامه این برنامه از کارگران شهرداری و اداره های شهرستان سقز با اهدای لوح سپس و هدیه تقدیر شد و انجمن صنفی کارگران ساختمانی هم به تعدادی اداره ها و افراد به دلیل تعامل و همکاری با این انجمن لوح سپاس تقدیم کرد.

کد خبر: 18903