شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۳/۰۷/۱۴۰۱
Thursday، 5th May 2016
7:00 pm

بازار ” نه که روز ” سقز؛ یکی داستان است پر آب چشم

بازاری ناشناخته تر به نسبت سایر بازارهای سقز. با وجود اینکه ١۶-١٧ سال از قدمتش می گذرد اما این روزها ١٠٠ کسبه حاضر در آن هیچ حال و روز خوشی ندارند و کار و کاسبی در آن کساد است. با هر کسبه ای که حرف می زنی آهی می کشد و سفره ی دلش را نزد ما پهن می کند. سخن برای گفتن بسیار دارند و چشم انتظار روزیند که بازار آنها هم مثل بازارهای قدیمی سقز رونق و جان تازای بگیرد.

nakarozbazzar صبح روز چهارشنبه ١۵ اردیبهشت کسبه بازار ” نه که روز ” میزبان ریئس شورای شهر، نماینده اصناف، نماینده واحد عمران شهرداری و سه تن از اعضای شورای شهر ( باغبانی، دوغی و غفاری ) بودند تا هم بازارشان پس از تعمیراتی ١۵ روزه و اجرای عملیات سنگفرش مجددا بازگشایی شود و هم این فرصت را غنیمت شمرده و بخشی از دغدغه ها و مشکلاتشان را به گوش مسئولین برسانند.

عبدالله حسینیان نماینده بازاریان ” نه که روز” در گفتگو با شارنیوز ضمن اشاره به برخی از این مشکلات اظهار داشت” هم اکنون ما با مشکل آب و سیستم فاضلاب و بهداشتی در این بازار مواجه هستیم و سازمان آب هیچ همکاری در این زمینه با ما نداشته است. بخش دیگری از این مشکلات به سقف فرسوده بازار بر می گردد که قسمتهایی از آن را با هزینه ی مغازه داران بازسازی کرده ایم” .

وی این بار خطابش به اداره اماکن سقز بود و از آنها خواست افراد هنرمندی (مطرب) که جنب بازار “نه که روز” تجمع می کنند و تعدادشان هم کم نیست به مکان دیگری که متناسب آنهاست نقل مکان کرده تا از این طریق امکان تردد برای مردم و به ویژه خانواده ها در این بازار راحت تر صورت گیرد.

عثمان غفاری یکی دیگر از کسبه بازار “نه که روز” ضمن اعتراض به پیمانکار پروژه اجرای عملیات سنگفرش گفت” طبق قراردادی که ما با پیمانکار این پروژه داشتیم باید زودتر از زمان ممکن به اتمام می رسید در حالی که این وقفه چند روزه مشکلاتی را برای ما و سایر کسبه بازار “نه که روز” به وجود آورده است” .

کد خبر: 18948


نظر دهي بسته شده است.