شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۶/۰۷/۱۴۰۱
Thursday، 5th May 2016
10:27 am

یادواره ۲۷ شهید دانش آموز منطقه زیویه سقز برگزار شد

یادواره ۲۷ شهید دانش آموز منطقه زیویه سقز روز چهارشنبه با حضور جمعی از خانواده های شهدا، دانش آموزان و مسئولان شهرستان در سالن ورزشی شهر صاحب برگزار شد.

به گزارش ایرنا در این یادواره فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت: ایثارگری شهدا و ادامه راه شهیدان توسط خانواده آنان همواره حافظ انقلاب ایران اسلامی بوده است.

علی اکبر ورمقانی با اشاره به اهمیت برگزاری یادواره های شهدا افزود: برگزاری این برنامه ها و شرکت در آن، باعث نا امیدی دشمنان از برنامه های خود علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید استاد مرتضی مطهری و با تبریک هفته معلم افزود: شهدای فرهنگی علاوه بر کار معلمی، دین خود را با نثار جان خویش به کشور و نظام اسلامی ادا کردند.

او در بخشی دیگر از سخنان خود با تبریک هفته معلم، یکی از دغدغه های دولت را رفع مشکلات معلمان برشمرد و عنوان کرد: دولت اقدامات مناسبی برای تکریم معلمان انجام داده است.

خالد علیپور، رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه زیویه هم با بیان اینکه فرهنگیان در دوران هشت سال دفاع مقدس در جبهه حق علیه باطل حضور یافتند اظهار کرد: امروز معلمان در جبهه ای دیگر که تعلیم علم و دانش به فرزندان این کشور اسلامی است تلاش می کنند.

ماموستا محمد غفوری، امام جمعه شهر صاحب هم از معلمان به عنوان قشری فرهیخته نام برد و تصریح کرد: نقش علم در ارتقای جامعه انسانی و دوری کردن از جهل و نادانی بسیار موثر و تاثیرگذار است.

در ادامه این یادواره با اهدای لوح و هدیه از خانواده شهدای فرهنگی بخش زیویه و معلمان نمونه تقدیر شد.

کد خبر: 18958


نظر دهي بسته شده است.