شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 5th می 2016
7:46 ب.ظ

 مباد امید مردم ناامید شود

نویسنده ی مقاله
سیدشاهوقاسمی

انتخاباتی دیگر تمام شد و مجلس دهم اینک تمام نمایندگان خودرا شناخته است. کردستان هم با تمام فراز و فرودها و ناملایمات بعضاً اجتناب ناپذیر و بعضاً غرض ورزانه، شش نماینده خود را برای چهارسال آینده معرفی نمود. آنچه مسلم است فصل رقابت ها پایان گرفته و تمام اتفاقات ناخوشایند حاصل از رقابت را در چند ماه گذشته باید به دست فراموشی سپرد؛ گو اینکه درس های بزرگی از اتفاقات انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را میتوان آموخت اما آنچه حائز اهمیت بیشتری است نگاه امیدوارانه به آینده می باشد. نمایندگان منتخب استان کردستان پس از شادی و شعف ناشی از پیروزی اکنون باید واقعیات موجود را در نظر بگیرند تا چهارسال دیگر با سربلندی بتواننداز کارنامه و عملکرد خویش دفاع نمایند. متاسفانه علیرغم وعده های دلگرم کننده در سالیان گذشته، مردم استان کردستان پیشرفت محسوس و ملموسی را احساس نکرده اند، شاخص های مختلف و رتبه استان در این شاخص ها( براساس آمارهای مرکز آمار و بانک مرکزی و همچنین دستگاه های متولی مختلف ) که علیرغم پتانسیل بالای استان کردستان در زمینه های مختلف، در نازل ترین رده ها قرار دارد نشان دهنده همین واقعیت است. واقعیت تلخی که نمایندگان محترم با قرار گرفتن در بازی های نامتعارف سیاسی و جناحی، عزل و نصب های گاهاً متعصبانه و کشمکش های بی نتیجه با مسؤلان دولتی، تمام وقت گرانبهایی را که مردم در اختیارشان قرار داده بودند صرف مجادلات شخصی و جناحی نموده اند و حاصل آن قرار گرفتن در رتبه های آخر شاخص های توسعه می باشد.

مردم شریف استان کردستان هربار امیدوارتر برای انتخاب نماینده خود پیش قدم شده اند و به وعده های دلگرم کننده دل خوش کرده اند اما چیزی که عایدشان شده است فقر و تنگدستی و تصادفات مرگبار و عدم امکانات بهداشتی و درمانی مناسب و روانه شدن خیل عظیم بیکاران جوان کرد به شهرهای بزرگ و عقب افتادگی بیش از پیش و جا ماندن از قافله رشد و توسعه بوده است. نمایندگان محترم راه یافته به مجلس شورای اسلامی باید ضمن در نظر گرفتن این واقعیات و با پشتوانه آرای مردمی که به آنها اعتماد کرده اند تمام تلاش خودرا جهت کاستن از درد و آلام مردم کردستان به کار بگیرند.

احترام به رای و انتخاب مردم وظیفه تمامی کاندیداها و اقشار مختلف مردم است. کمک و همفکری با کاندیداهای منتخب وظیفه هر انسان عاقل و با شعوری است. مردم استان کردستان فارغ از اینکه به چه کسی رأی داده اند، انتظار دارند آنها خود را نماینده همه بدانند و با اتحاد و یکدلی در کنار هم؛ مشکلات کلان استان را از جمله بیکاری جوانان و عدم راههای ارتباطی مناسب و عدم فرودگاه عدم شبکه ریلی ، مشکلات مرزها، طرح منطقه آزاد بانه و مریوان، گرفتن بودجه در خور استان و رونق بخش کشاورزی و دامداری که همه این موارد مربوط به کل استان می باشد ، عزم جدی همه نمایندگان استان را میطلبد و نمی توان آنهارا مختص به حوزه انتخابیه خاصی دانست. لذا نمایندگان محترم استان با درنظر گرفتن این امر باید نهایت همکاری و هماهنگی را با یکدیگر داشته باشند تا حداقل جواب اعتماد مردم کرد را با قدم برداشتن در راه رفع مشکلات و موانع توسعه استان، تا حدودی داده باشند. نمایندگان محترم باید قدر فرصت به دست آمده را برای خدمتگزاری مردم به خوبی بدانند چراکه مردم استان کردستان لایق بهترین ها هستند. اینجانب ضمن تبریک به هر شش نماینده محترم استان کردستان در مجلس دهم، آرزوی موفقیت و کامیابی را در خدمتگزاری بهتر به مردم غیور کرد و کردستان دارم.

سیدشاهو قاسمی – دانش آموخته دکترای علوم سیاسی

کد خبر: 18967