شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۲/۰۴/۱۴۰۱
شنبه، 7th می 2016
8:11 ق.ظ

اداره ارشاد سقز در جستجوی رئیس جدید

اصرار هیوا حاجی محمدی بر کنار رفتن از سمت ریاست اداره ارشاد سقز، بار دیگر موضوع انتخاب رئیس برای این اداره را تبدیل به دغدغه متولیان امر کرده است.

به گزارش شارنیوز اداره ارشاد سقز اگرچه باید نقش متولی را در امور فرهنگی برعهده داشته باشد اما سطح آن در حد دبیرخانه اداره کل و حدواسط بین سنندج و برخی پروژه های فرهنگی پایین آمده است و نه اختیار کافی برای انجام امور فرهنگی دارد و نه بودجه ای که بتوان تحرکی در این زمنیه ها ایجاد کند. بنابراین می توان عملکرد این اداره را در حد هماهنگ کننده برخی برنامه های فرهنگی – هنری ارزیابی کرد که  در حوزه سیاست گذاری فرهنگی هیچ نقشی بر عهده ندارد.

اما همین اداره کم برخوردار عاشقان فراوانی دارد که حاضراند  از هر حربه ای برای رسیدن به ریاست بر آن استفاده کنند  به شکلی که چند سال قبل برای بعضی ها کار به جایی رسید که بعد از ناکامی در رئیس شدن کار را به محکمه قضایی کشاندند و رسانه ها را دلیل ناکامی خود اعلام کردند که در نهایت نیز این اقدامات بی نتیجه ماند و عده ای بسیار افسرده شدند.

اینبار اما خبری از رایزنی های پشت پرده و روی پرده نیست و اداره کل ارشاد مصمم است از نیروهای خود این وزارت خانه استفاده کند لذا موضوع “مامور به خدمت” منتفی است. از سوی دیگر پرسنل اداره کل ارشاد استان نیز باتوجه به وضعیت نامساعد مالی، حاضر به قبول مسئولیت نیستند و نمی خواهند بار توقعات روزافزون را بردوش بکشند. این حد از عملکرد به هیچ وجه متناسب با فضای فرهنکی به وجود آمده در دولت روحانی و توقع اهالی هنر برای تسهیل در امور نیست و تقریبا همه از وضعیت شاکی هستند. در ضمن بدهی های انباشه شده از برنامه های سال های قبل هم دردسری است که در این بی پولی رئیس جدید را با چالشی اساسی مواجه خواهد کرد.

کد خبر: 18991


۳ دیدگاه

 • محسن عبد
  محسن عبد: 5-13-2016 . 1:26 ق.ظ :

  با عرض سلام و خسته نباشد خدمت آقای حاجی محمدی ، بدون شک تلاش وفعالیت مستمر ایشان چزیز انکان ناپذیر است ؛ اما متاسفانه توی استان کردستان اداره ارشاد یه اداره مستقل نیست و نمیشه و امکان این وجود نداره که تصمیمات خودسر گرفته بشه لذا هر فردی که ریس بشه همان آش و همان کاسه ، طی چند روز گذشته حتی اعزام هنرمندان به تهران به نماشگاه تهران با کمبود بوجه مواجه گشته و کنسل شده ، پس فرق نمیکنه آقای حاجی محمدی یا … با همین مشکلات دست و پنجه نرم میکنند ، در نهایت تنها میشه از تلاش های بی وقفه آقای حاجی محمدی تشکر کرد که خالصانه و بی چشم داشتی تشکر کرد ، بنده به عنوان یه سهم کوچیک از گروه گرافیک تشکر میکنم از زحماتشون ، فقط مهم اینه که فضای کافی و بودجه کافی در اختیار رئیس اداره قرار داده شود که متاسفانه نه در زمان آقای احمدی و نه حاجی محمدی همچین حمایتی نشد

  پاسخ دهید

 • یک پدر
  یک پدر: 5-16-2016 . 7:48 ق.ظ :

  باسلام، ریس محترم ارشاد وجباب اقای زارع زاده
  متاسفانه تئاترکودکان خیلی کم ودیردرسقز به نمایش گذاشته میشود پس انتظار اینست که حداقل عیب ونقص رانداشته باشد درطول دیدن نمایش مشک وپشیله بچه ام مرتب ازم سوال میکرد که باباچی میگه چی شده؟ که نشانه نامفهوم ونامرتب بودن متن بوده درپایان هم علیرغم انتظار نتیجه ای متناسب ، متاسفانه با یک حرکت بی ربط نمایش تمام شد، داستان به این شکل بود که موشها تصمیم گرفتند باعلم گربه راشکست دهند ولی انها بجای علم از حقه بازی استفاده کردند که ذهن کودک را کاملا برهم میزند فلذا ضمن تشکراز بازیگران نمایش که زحمت خوبی کشیدند درخواست پاسخ از کادر نمایش وریس انجمن درهمین صفحه رادارم

  پاسخ دهید