شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۹/۰۵/۱۴۰۱
دوشنبه، 9th می 2016
6:54 ق.ظ

آتش نشانی سقز به تُشک نجات مجهز شد

سنندج – ایرنا- در راستای تجهیز آتش نشانی سقز، یک تخته تُشک نجات در ابعاد هشت در شش متر مربع و با ارتفاع سه متر با اعتبار ۲۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی شهرداری خریداری شد.

به گزارش ایرنا، مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز روز یکشنبه در آئین تحویل این تُشک با تشکر از اقدام شهرداری گفت: کمبود وسایل از مهمترین مشکلات سازمان آتش نشانی است.

ایرج گیلاسی سقز اضافه کرد: این تشک دارای دو موتور دمنده است که در مواقع اضطراری در نجات انسان های گرفتار در ساختمان ها با ارتفاع ۳۰ متر نیز می تواند کاربرد داشته باشد.

وی با عنوان اینکه سقز دارای سه ایستگاه آتش نشانی فعال است اظهار کرد:از جمله وسایل ضروری برای کمک به حوادث و سانحه ها یک دستگاه نرده بان هیدرولیک است.

او با عنوان اینکه قیمت این نردبان افزون بر ۱۰ میلیارد ریال است اعلام کرد: با هماهنگی های انجام شده قرار است از طریق وزارت کشور این وسیله در اختیار آتش نشانی سقز قرار داده شود.

گیلاسی سقز یادآور شد: آتش نشانی سقز دارای ۵۰ نفر نیرو ، چهار دستگاه خودرو سنگین و سه دستگاه خودرو سبک است.

وی در خصوص آمار حادثه های سال ۹۴ و عملیات امداد و نجات نیز یادآور شد: تعداد ۵۰۹ مورد آتش سوزی که بیش تر مربوط به بخش کشاورزی و مراتع بود در شهرستان روی داد و همچنین ۴۳۳ مورد عملیات امداد و نجات انجام شد که ۱۵۰ مورد مربوط به آبگرفتی ناشی از باران های سیل آسای ۲۷ تیرماه بود.

کد خبر: 19014