شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۱۱/۱۴۰۰
پنج‌شنبه، 12th می 2016
5:43 ب.ظ

کمبود اعتبارات آموزش، جمعیت جوانان هلال احمر سقز را کاهش داد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سقز گفت: نبود اعتبار مالی برای آموزش اعضای جوانان، باعث کاهش جمعیت جوانان هلال احمر این شهرستان شده است. به گزارش ایرنا، عبدالرحمان بهرامی روز چهارشنبه در جریان بازدید فرماندار سقز از این جمعیت به مناسبت هفته هلال احمر افزود: جوانانی که جذب هلال احمر می شوند به صورت مرتب، آموزش های لازم را فرا می گیرند که این امر نقش مهمی در نگهداشت آنها در هلال احمر و ارتباط با این جمعیت دارد اما کمبود اعتبار مالی ارائه آموزش ها را با مشکل مواجه کرده است.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر بزرگترین موسسه غیر دولتی و غیر انتفاعی در کشور است، تعداد اعضای جوانان و داوطلبان فعال هلال احمر را ۴۸۳ نفر در شهرستان سقز برشمرد.

او با اشاره به اینکه یکی از مشکلات این جمعیت در سال های گذشته نداشتن پایگاه ثابت امداد جاده ای بود اظهار کرد: این شهرستان در سال ۹۰ دارای پایگاه در شهر صاحب شد.

مصطفی آسور، رئیس خانه داوطب هلال احمر سقز نیز عنوان کرد: خانه داوطلب حلقه بین توان توانمند و نیاز نیازمند است که اقدام های مناسبی در طول سال داشته است.

فرماندار سقز نیز گفت: تلاش اعضای جمعیت هلال احمر سقز در بحران ها و حوادث غیر مترقبه در سیل تابستان سال ۹۴، اسکان مسافران در کولاک و سرما و نجات افراد در راه مانده و یاری مردم در تصادفات بین جاده ای جای تقدیر دارد.

علی اکبر ورمقانی با عنوان اینکه با وجود کمبود منابع، خدمات به نحو مناسب در این جمعیت انجام شده است افزود: زبان از بیان خدمات این جمعیت قاصر است. وی تاکید کرد: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بر اساس وظایف ذاتی خود و با سرلوحه قرار دادن تعالیم انسان ساز و الهی دین مبین اسلام و همسو با سیاست‌های عالیه و بشردوستانه نظام اسلامی در جهت تحقق اهداف چهارگانه جمعیت یعنی تامین احترام انسان ها، کوشش در جهت برقراری دوستی و تفاهم متقابل و صلح پایدار میان ملت ها، تلاش برای تسکین آلام بشری و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها تلاش مداوم داشته است.

کد خبر: 19064