شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۷/۰۵/۱۴۰۱
چهارشنبه، 18th می 2016
10:06 ق.ظ

دو خبر ورزشی از سقز

 تعداد ۲۰۰ دوچرخه سوار در آستانه سالروز سفر رهبر معظم انقلاب به سقز و اردیبهشت معطر، همایش دوچرخه سواری برگزار کردند.

به گزارش ایرنا، در این همایش که روز سه شنبه از روبروی اداره ورزش و جوانان آغاز و به مسیرهای خیابان ورزش، ملت و بلوار شهید بهشتی منتهی شد، دوچرخه سواران در ورزشگاه شهید کاظمی به عنوان خط پایان تجمع کردند و به ۲۰ شرکت کننده به قید قرعه جوایزی اهدا شد.

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان سقز در پایان این همایش با بیان اینکه شهرستان سقز دارای ۱۴ هزار ورزشکار سازمان یافته است یادآور شد: ۳۰۰ نفر از این ورزشکاران در رشته دوچرخه سواری مشغول فعالیت هستند.

فرزاد خاکی بیان کرد: به مناسبت اردیبهشت معطر برنامه های ورزشی پیاده روی و کوهپیمایی توسط اداره ورزش و جوانان با همکاری هیات های ورزشی برگزار شد.

در این روز همچنین دانشگاه آزاد اسلامی برنامه های فرهنگی از جمله کتابخوانی به مناسبت اردیبهشت معطر برگزار کرد.

** بانوان کوهنورد سقزی به دیدن دریاچه نیلی رنگ ‘مارمیشو ‘ ارومیه رفتند

سنندج- ایرنا- ۵۰ بانوی کوهنورد سقزی به دیدن دریاچه نیلی رنگ ‘مارمیشو ‘ در غرب شهر ارومیه در استان آذربایجان غربی رفتند.

به گزارش ایرنا این دریاچه که در ۴۵ کیلومتری شهر ارومیه قرار دارد، در میان کوهستان‌های سرسبزی قرار گرفته و نزدیک مرز ایران و ترکیه و مسیری است که ابتدا باید از حاشیه رودخانه زیبای ‘نازلوچای’ بگذری.

در این مسیر آنها پس از گذر از دره ها، به تماشای روستاهای ‘پسان’، ‘بانی’ و’ هلانی’ ، سپس دریاچه مارمیشو را به نظاره نشستند تا هم خستگی را از تن درکنند و هم زیبایی ها خدواند را تحسین.

این برنامه که عنوان اردوی تفریحی ورزشی را داشت روز سه شنبه در آستانه هفته جوان و به مناسبت گرامیداشت روز جهانی هلال احمر که هشتم می (۱۹ اردیبهشت ) به آن نام نامگذاری شده است بود و هیات ورزش های همگانی شهرستان سقز مسئولیت آن را برعهده داشت آنان در این اردو پیام صلح و انسان دوستی، توسعه نقش ورزش در پیشبرد اهداف بشردوستانه سر دادند.

همچنین جمعی از ورزشکاران هیات همگانی شهرستان سقز به همین مناسبت در جنوب شرقی سقز جاده مریوان قله ‘سلطان اغزرتو ‘ صعود کردند.

سقز به گفته فرزاد خاکی سرپرست اداره ورزش و جوانان دارای ۱۴ هزار ورزشکار سازماندهی شده است که ۳۵۰ نفر آنها در رشته کوهنوردی فعالیت می کنند.

کد خبر: 19195