شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۲/۰۳/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 24th می 2016
9:43 ب.ظ

ورزشکاران کردستانی در رقابت های آسیائی او-اسپرت پنج مدال کسب کردند

ورزشکاران کردستانی که در قالب تیم ملی در ششمین دوره رقابت های او-اسپرت قهرمانی آسیا شرکت کرده بودند ، پنج مدال کسب کردند.

به گزارش ایرنا، آریا رزاقی و حسن باتمانی نشان نقره و صلاح عثمانی، فرهاد مندمی و محمد رحمانی هر کدام یک مدال برنز کسب کردند.

این دوره از مسابقه در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان ۳۰ اردیبهشت ماه تا ۲ خردادماه در ورزشگاه پیروزی اصفهان در رشته های رزمی، ساحلی، هنری و ذهنی برگزار شد که ۱۱۸ ورزشکار در قالب ۹ تیم خارجی و دو تیم از ایران با هم به رقابت پرداختند.

در ششمین دوره رقابت‌های آسیایی کشورهای اندونزی، عراق، لبنان، سوریه، هندوستان، بنگلادش، فلسطین، افغانستان و پاکستان حضور داشتند که ۵ ورزشکار کردستانی در قالب تیم ایران به مصاف حریفان خود رفتند.

سرپرست اداره ورزش و جوانان سقز روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا پیرامون رشته او اسپرت با بیان اینکه این رشته از ورزش رزمی بسیار نزدیک به رشته جودو است گفت: وجود مربی مناسب و علاقه مندی ورزشکاران از دلایل اصلی پیشرفت این رشته در سقز است که رزاقی و عثمانی از ورزشکاران این شهرستان سابقه کسب مدال در مسابقه های ملی را دارند.

فرزاد خاکی افزود: شهرستان سقز دارای ۱۴ هزار ورزشکار سازماندهی شده است که ۸۰۰ نفر در رشته های رزمی و ۱۵۰ نفر در قالب انجمن او اسپرت در این رشته فعالیت می کنند.

کد خبر: 19211