شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۰۷/۱۴۰۱
Friday، 27th May 2016
12:38 pm
اولین همایش موسیقی کردی پایان تیرماه برگزار می شود

سقز میزبان بهترین گروه های موسیقی کردی

قطار اولین همایش موسیقی کردی غرب کشور به راه افتاد و در پایان تیر ماه، سقز میزبان ۸ گروه برتر موسیقی کردی از استان های مختلف خواهد بود تا امسال، سال خبرهای خوب برای موسیقی سقز باشد.

علاء نباتی دبیر اجرایی همایش به شارنیوز گفت:  این حرکت بزرگ در عرصه موسیقی برای اولین بار و به همت و تلاش شورای شهر و انجمن موسیقی سقز برگزار میشود و قرار است در تاریخ ٣٠و٣١ تیر ماه با حضور  ٨ گروه از گروههای موسیقی مطرح در غرب کشور به اجرا در آید در ضمن از چند هنرمند به نام موسیقی کردی هم برای حضور در این برنامه دعوت به عمل خواهد آمد.

وی همچنین گفت: این برنامه  برای رفاه بیشتر شهروندان عزیز در فضای باز برگزار خواهد شد که امیدواریم در یک فضای صمیمی، رضایت خاطر همه شهروندان و میهمانان عزیز را فراهم  کنیم.

وی در مورد تعداد و کیفیت حضور گروه های سقزی گفت: چون در سقز گروه های متعددی فعالیت می کنند، قصد داریم فراخوانی منتشر کنیم و از هنرمندان سقزی بخواهیم آثار خود را ارسال کنند تا از میان آنها دو گروه برای حضور در همایش انتخاب شوند. آقایان، علی طاهری، بهزاد پیامی، بهروز رضایی، ارش خورشیدی، محی الدین فرجی و حمید حاصلی  کار بازبینی اثار و نظارت بر همایش را بر عهده خواهند داشت.

در اختتامیه این همایش که قرار است به صورت زنده از شبکه های کردستان، مهاباد و سحر پخش شود، از سه هنرمند پیشکسوت موسیقی سقز نیز تجلیل به عمل خواهد آمد.

 وی از اداره کل ارشاد اسلامی و اداره ارشاد سقز به سبب همکاری در صدور مجوز برگزاری و همچنین دفتر انجمن  موسیقی استان و فرماندار محترم سقز به خاطر نسهیل و همکاری در اجرای این همایش تشکر کرد.

لازم به ذکر است دبیر این همایش محمد کیانی  رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر سقز است.

کد خبر: 19246
    مطالب مرتبط:


نظر دهي بسته شده است.