شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۶/۰۲/۱۴۰۱
یکشنبه، 29th می 2016
1:21 ب.ظ

برگزاری آیین استقبال از مقام آوران سقزی رقابت های اواسپرت قهرمانی آسیا

برگزاری آیین استقبال از مقام آوران سقزی رقابت های اواسپرت قهرمانی آسیا

 آیین استقبال از آریا رزاقی و صلاح عثمانی، دو مقام آور سقزی رقابت های او-اسپرت قهرمانی آسیا در سقز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این آیین که سرپرست اداره ورزش و جوانان و جمعی از ورزشکاران حضور داشتند اسماعیل رستم پور، معاون سیاسی و انتظامی فرماندار سقز از کسب این رتبه توسط ورزشکاران قدردانی کرد.

در ششمین دوره رقابت های او-اسپرت قهرمانی آسیا این دو ورزشکار که به همراه سه ورزشکار دیگر کُردستانی در قالب تیم ملی حضور داشتند، توانستند پنج مدال کسب کنند.

آریا رزاقی و حسن باتمانی نشان نقره و صلاح عثمانی، فرهاد مندمی و محمد رحمانی هر کدام یک مدال برنز به دست آوردند.

این دوره از مسابقات در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان ۳۰ اردیبهشت ماه تا ۲ خردادماه در ورزشگاه پیروزی اصفهان در رشته های رزمی، ساحلی، هنری و ذهنی برگزار شد که ۱۱۸ ورزشکار در قالب ۹ تیم خارجی و دو تیم از ایران با هم به رقابت پرداختند.

در ششمین دوره رقابت‌های آسیایی کشورهای اندونزی، عراق، لبنان، سوریه، هندوستان، بنگلادش، فلسطین، افغانستان و پاکستان حضور داشتند که پنج ورزشکار کردستانی در قالب تیم ایران به مصاف حریفان خود رفتند.

در این مسابقه که برای اولین بار در اصفهان برگزار شد در تمام بخش ها ایران مقام اول را به دست آورد.

سرپرست اداره ورزش و جوانان سقز در حاشیه آیین استقبال از ورزشکاران سقزی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا پیرامون رشته او اسپرت با بیان اینکه این رشته از ورزش های رزمی بسیار نزدیک به رشته جودو است گفت: وجود مربی مناسب و علاقه مندی ورزشکاران از دلایل اصلی پیشرفت این رشته در سقز است که رزاقی و عثمانی از ورزشکاران این شهرستان سابقه کسب مدال در مسابقه های ملی را دارند.

فرزاد خاکی افزود: شهرستان سقز دارای ۱۴ هزار ورزشکار سازماندهی شده است که ۸۰۰ نفر در رشته های رزمی و ۱۵۰ نفر در قالب انجمن او اسپرت در این رشته فعالیت می کنند.

کد خبر: 19306