شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۰۷/۱۴۰۱
Monday، 6th June 2016
8:40 am
در بستر بیماری

دیدار جمعی از هنرمندان سقز با “حه مه کیله شینی”

جمعی از هنرمندان سقز شامگاه یکشنبه با هنرمند سالخورده، محمد ابراهیم پور معروف به ‘محمد کیله شینی’ در محل سکونتش ‘کیله شین’ دیدار کردند.

به گزارش ایرنا، استاد ابراهیم پور که ۳۰ سال پیش با خواندن آواز محلی و فولکلور شهرت و محبوبیتی داشت دو سال است که به علت بیماری در خانه زمین گیر شده است.

وی ۶۲ سال قبل در روستای ‘میرده’ بخش مرکزی سقز چشم به جهان گشود و سپس به روستای ‘کیله شین’ مهاجرت کرد و در این روستا ماندگار شد.

این دیدار که به رنگ مهر و محبت و آسمانی شکل بود در روستای کیله شین در مسیر سقز بانه و به همت بهزیستی سقز انجام شد. مردم این روستا را با رنگ آبی پنجره ها و نان و دوغ محلی در ذهن ثبت کرده اند.

در این دیدار، جمعی از هنرمندان عرصه موسیقی سقز، استاد محمد ناهید، نادر وثوقی، عبدالرحمن رحیم نژاد، علاالدین نباتی، علی طاهری و بهنام اردلان حضور داشتند و از نزدیک جویای حال وی شدند.

در این دیدار لوح سپاسی به این هنرمند به پاس سال ها تلاش در حفظ فرهنگ و هنر تقدیم شد و هنرمندان با وی عکس یادگاری گرفتند.

عبدالرحمان حکیمی، رییس بهزیستی سقز در این دیدار با بیان اینکه این هنرمند دارای معلولیت حرکتی است، گفت: چهار هزار و ۳۳ معلول در این شهرستان وجود دارد که این هنرمند در قالب طرح (c.b.r) که شامل توانبخشی روانی اجتماعی است تحت پوشش این اداره می باشد.

 کد خبر: 19419


نظر دهي بسته شده است.