شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۰۷/۱۴۰۱
Tuesday، 7th June 2016
6:10 am
عضو شوراي شهر در گفتگو با شارنيوز توضيح داد:

جزئیاتی از احداث هتل ۵ ستاره شهرداری

آغاز ساخت هتل ۵ ستاره شهرداری، پایانی خواهد بود بر دوره ای طولانی در تاریخ این شهر که بدون هتل برای اسکان مسافران و توسعه گردشگری گذشت.

نظام غفاری عضو شورای شهر سقز در گفتگو با شارنیوز ضمن اعلام خبر شروع مراحل احداث این هتل گفت: اولین مصوبه مربوط به این هتل به شهریور ماه سال۹۳ برمی گردد که طی آن ضمن موافقت با کلیات موضوع و جانمایی پروژه، شهرداری موظف شد تا نسبت به انجام مطالعات لازم و جذب سرمایه گذار بخش خصوصی اقدام کند.

وی ادامه داد: با توجه به پیشنهاد هیات عالی سرمایه گذاری، فراخوان جذب سرمایه گذار برپایه ی ۳۰ درصد سهم شهرداری و ۷۰ درصد سهم طرف مشارکت منتشر شد. در نهایت برنده ی مزایده ۳۱ درصد را جهت سهم شهرداری تعیین کرده و قرارداد بر همین اساس منعقد شد.

غفاری افزود: این مجموعه که شامل هتل ۵ ستاره و پارکینگ طبقاتی است در حاشیه “چه م سقز” ساخته می شود.

غفاری در مورد نحوه مشارکت بخش خصوصی در ساخت این هتل گفت: در این پروژه مقرر شد که احداث هتل و پارکینگ تواما و توسط یک سرمایه گذار انجام گیرد. آورده ی شهرداری، زمین و عوارضات صدور پروانه می باشد که مجموعا حدود ۸ میلیارد تومان برآورد شده است.

براساس گفته این عضو شورای شهر آورده ی سرمایه گذار نیز هزینه های ساخت هتل است که حدود ۱۹ میلیارد تومان برآورد شده است.

غفاری اضافه کرد: هتل در ده طبقه و پارکینگ در ۷ طبقه احداث می شود که یکی از طبقات به کارواش اختصاص خواهد یافت.

سرمایه گذار این پروژ آقای حامد خاکی – اهل سقز- است که بر اساس مفادقرارداد باید پروژه را ظرف مدت ۶۰ ماه به اتمام برساند.

کد خبر: 19436


نظرات:

 1. معلوم نیست چرا ساخت این هتل با یک سال و نیم تأخیر شروع شد!؟ البته اول قرار بود ۱۴ طبقه باشه نه۱۰ .
  متأسفانه وعده های شهرداری سقز خیییییلی دیر عملی میشه و مسئولینش خیلی دل نمیسوزونن…

 2. معلوم نیست شهرداری بااین همه پروژه های تجاری به جای پروژه های عمرانی چه سیاستهایی رادنبال میکند ایا سقز ظرفیت دارد ایا بابهای فراموشی پروزهای عمرانی این کاردرست است نه تنها گزارشی به مردم نمیدهند هزینه کردن این درامدها هم معلوم نیست

 3. آقای شهردار و رئیس شورای محترم شهر واقای زینلی چرا هیچ عکس العملی درمقابل نامه اهالی ۱۷۰ واحدی فرهنگیان درشهرک دانشگاه درخصوص اختصاص خیابان ومعبر به مجتمع انها تاکنون نشان نداده اید حتی دریغ از یک تلفن وبازدید که قولش را دادید انتظار چنین بی تفاوتی به درخواست ساکنین رانداشته و ما هیچ اطلاعی ازمذاکره شما با اداره راه وشهرسازی نداریم

 4. دوسال تاخیر + پنج سال براورد مدت زمان ساخت + پنج سال کە معمولا پروژە های شهرداری به تعلیق میافتد = دوازدە سال دیگە ایشالا هتل دار میشیم

 5. تۆ باشتر ئەزانی بڕۆ بیکە

 6. بسیار عالی راستی فقط یه سوال می مونه مگه سقز چند نفر مهمان داره اونم از نوع پولدار که بتونه بیاد در این هتل ساکن بشه؟؟؟اگر منظورتون مسافرهایه که بانه میرن که تا اونجا ما اطلاع داریم به خاطر شرایط مالی تو چادر می خوابن و البته شاید این هتل برای مهمونهای ویژه اقای شهردار و مدیران محترم ادارات ساخته میشه که البته در این صورت خب انشالله که توجیه اقتصادی داره ولا ما از این شهردار محترم به غیر از ساخت و ساز چیزی ندیدیم انشالله این را هم بسازه البته اگه دوران مدیریتشون تموم نشه و کرسی شهرداری رو واگذار نکنن انشالله با دستان مبارک افتتاح هم می کنن

 7. با سلام
  در راستای اهداف منطقه آزاد تجاری بدون شک سقز نیازمند هتل های زیادی با گرید بالا و در سطح بین الملل میباشد . در اینخصوص جا دارد از سرمایه گذارهای عزیزی که در این زمینه فعالییت مینمایند تقدیر و تشکر کرد . هتل ۵ ستاره سقز با برند هتل کورد و طراحی کلاسیک و تلفیقی ازمدرن در یکی میدانهای زیبای شهر قد الم نموده است و تمامی این حرکت از آغاز تا پایان ستودنی است .
  اما نکته مهم و قابل درک و به نوعی خطاب به مسئولین در ارتباط با هتل مذکور و به عنوان یک نقد کلیدی رو هتل یادشده وجود دارد که مایه تاسف و بحقیقت دردناک برای این پروژه چند میلیاردی است .
  و آن اینکه مدیر و مالک این هتل قبل از اتمام پروژه موجود اقدام به اجاره دادن مغازه های زیر مجموعه این هتل نمود…. بی شک کسی منکر اجاره دادن مغازه نیست . بلکه در ژانر این پروژه همیشه باید سعی بر آن شود تا مکملی مناسب برای قواره این هتل پیدا نمود آنهم در مسیر مدیریتی مجموعه ولی متاسفانه بالهای این هتل یعنی بال راست آن در بهترین نقطه طلایی سوپری است که بیشتر نوشیدنی و چیپس پفک برای فروش به چشم میخورد و بال چپ آن بستنی فروشی است که این براستی به اعتقاد بنده بزرگترین توهین به هتل مذکور میباشد . در حالیکه درکشورهای بروز دنیا و حتی درشهرهای خوب ایرن عزیز مان در این گونه موارد فضاهای اضافی خود را به بقالی و… اجاره نمیدهند بلکه در قالب نمایشگاههای هنری ، صنایع دستی و حتی موزه بکار برده میشود و امید است این دیدگاه بنده بتواند تغییری در این خصوص ایجاد شود .
  با شکر دلارامی

 8. سخنان آقای ادریس دلارامی کاملاً منطقی و به جا است.دیدن سوپری در ضلع یک هتل پر طمطراق موجب خنده تلخ بنده ودوستانم نیز شده بود. جسارتاً اصطلاحی را برای این نوع از مدیریت به کار بردیم که مودبانه ی آن می شود: بعضی ها اگر سرشان هم به آسمان برسد…
  درست است در کشور عزیز ما هتل هامان چندان هم پر ستاره نیست.اما اگر مطالعه و مقایسه بفرمایید.قوانین بین المللی کسب ستاره در جهان را .از این به بعد مجبورید ستاره های زیادی را از این مکان ها بگیرید.انشالله خودمان را مستحق تمسخر مهمانان نگردانیم وگرنه تفاوت ستاره ی هتل های مان هم به مانند تفاوت مدرک دانشگاه های مختلف ، اظهر من الشمس خواهد شد .