شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۰۳/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 7th ژوئن 2016
1:04 ب.ظ

بانک ملی کردستان در مناطق روستایی چهار مدرسه احداث می کند

 مدیرکل آموزش و پرورش کردستان از احداث چهار مدرسه در مناطق روستایی توسط سرپرستی بانک ملی استان خبر داد.

رشید قربانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مدارس شامل مدرسه یک کلاسه روستای حسن سالاران، مدرسه یک کلاسه روستای مازوج دار سرشیو سقز، چهار کلاسه روستای جنیان زیویه و یک کلاسه روستای سلسی سفلی مریوان است.

وی با بیان اینکه بانک ملی استان برای احداث این چهار مدرسه در مجموع شش میلیارد ریال هزینه خواهد کرد گفت: اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کردستان مجری این طرح ها بوده و برای اول مهر ماه سال جاری آماده تحویل خواهند شد.

مدیرکل نوسازی مدارس کردستان نیز روز سه شنبه در سقز در ارتباط با ساخت این چهار مدرسه گفت: عملیات اجرایی این مدارس که بانک ملی برای ساخت آنها در روستاهای ‘جنیان’ ، ‘حسن سالاران’ و مازوجدار ‘ سقز و ‘سلسی’ مریوان شش میلیارد ریال هزینه خواهد کرد به زودی اغاز خواهد شد.

شهرام سعیدی با بیان اینکه اداره کل نوسازی هم سه میلیارد ریال برای ساخت این مدرسه ها هزینه می کند، اظهار امیدواری کرد ساخت این طرح های آموزشی در چهار ماه آینده به اتمام برسد.

وی با عنوان اینکه برای اتمام این چهار باب مدرسه ۹ میلیارد ریال لازم است، عملیات ساخت این مدارس را شامل ۵۵۰ متر بنا، دو هزار و ۱۰۰ متر محوطه سازی و ۳۴۷ متر دیوار کشی برشمرد.

او با تشکر از این اقدام بانک ملی و مشارکت خیران در امر مدرسه سازی یادآور شد: ساخت مدرسه با مشارکت بانک صادرات در استان نیز وارد فاز اجرایی شده است.

سعیدی در ادامه با بیان اینکه مدارس زیادی در سطح استان تخریبی و غیر قابل استفاده است اعلام کرد: در شهرستان سقز ۳۶ مدرسه تخریبی وجود دارد.

کد خبر: 19441