شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 9th ژوئن 2016
12:40 ب.ظ

شاخص راه روستایی آسفالته در سقز پایین‌تر از میانگین استانی است

فرماندار سقز: شاخص راه روستایی آسفالته در سقز پایین‌تر از میانگین استانی است

به گزارش خبرگزاری فارس از سقز ، علی‌اکبر ورمقانی در نشست با مدیرکل و معاونان راه و شهرسازی استان کردستان در فرمانداری سقز با اشاره به اینکه درصد بهره‌مندی سقز از راه‌های آسفالته از میانگین استانی پایین‌تر است، اظهار کرد: به منظور ارتقای سطح راه‌های روستایی در سال گذشته بیش از ۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای حوزه راه و شهرسازی در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، خدمات زیادی برای برخورداری مردم روستا از امکانات انجام داده است، تصریح کرد: توجه ویژه به راه روستایی به دلیل گستردگی و پراکندگی روستاهای این شهرستان امری ضروری است.

ورمقانی بر اتمام بخشی از مسکن‌های مهر سقز و آماده‌سازی زیرساخت‌هایی چون مدرسه در نزدیک مسکن‌ مهر این شهرستان تأکید کرد و گفت: باید تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه سقز یک شهرستان مرزی است، بر در نظر گرفتن اعتبار مناسب برای برفروبی مسیر پاسگاه‌های مرزی تأکید کرد و اظهار داشت: در خصوص فرودگاه سقز نیز تملک زمین‌های محدوده و انتقال اسناد آن به نام فرودگاه باید اقدامات لازم انجام شود.

فرماندار سقز با اشاره به اهمیت کنارگذر سقز در کاهش ترافیک، اضافه کرد: این طرح از دغدغه‌های اصلی مردم شهرستان بوده که تسریع در اتمام آن باید در سالی که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام‌گذاری شده انجام گیرد.

ورمقانی خاطرنشان کرد: تبدیل مسیر سقز ـ بوکان به بزرگراه، تسریع در اتمام ۱۰ کیلومتر آسفالت جاده سقز ـ مریوان، توجه به بهسازی جاده سقز ـ بانه، نگهداری راه‌های آسفالته روستایی و در نظر گرفتن اعتبار مناسب برای برفروبی از مهم‌ترین نیازهای حوزه راه در این شهرستان است.

کد خبر: 19451