شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۹/۰۷/۱۴۰۱
Sunday، 12th June 2016
12:09 pm

مجمتع فرهنگی شهرداری در اغما

خرداد ماه سال قبل  شهردار سقز در مراسم کلنگ زنی مجتمع فرهنگی شهرداری در جمع مردم ، خبرنگاران و مسئولین شهرستان، وعده افتتاح ۱۸ ماه ی این پروژه را داد. پروژه ای که علل الظاهر سرنوشتی بهتر از اکثر پروژه های شهرستان سقز نداشت.

این مجتمع که قرار بود با بودجه ای ۱۱۰ میلیارد ریالی ساخته شود و شامل  موزه، گالری، آمفی تئاتر، غرفه صنایع دستی و غرفه فروش کتاب می شد، بخش عظیمی از مشکلات هنرمندان و علاقه مندان به کارهای هنری،فرهنگی را برطرف میکرد.

قطعا عدم تحویل ۱۸ ماهه پروژه از همان ابتدا هم قابل پیش بینی بود اما تعطیلی چند ماهه ی اخیر پروژه شارنیوز را بر آن داشت تا در گفتگو با یکی از اعضای شورای شهر جویای علت توقف ساخت مجتمع شود.

محمد باغبانی ۲ عامل عمده را علت توقف پروژه بیان کرد: از ابتدا قرار بر این بود که ۲۰ میلیارد ریال از محل بودجه ماده ۱۸۰ به این پروژه اختصاص یابد که با توجه به این که ماده ۱۸۰ دیگر در اختیار نمایندگان نیست این بودجه نیز اختصاص نیافت. عامل دوم مناقصه ای بود که برای زمین شهرداری در بلوار انقلاب برگزار شد و قرار بر این شد که  سود شهرداری از ساخت مجتمع مسکونی در این مکان به ساخت مجتمع فرهنگی اختصاص یابد که با انصراف برنده ی مناقصه این امر هم ممکن نشد.

 کد خبر: 19458


نظرات:

  1. پس بودجه خود شهرداری( عوارض ) کجا هزینه میشه؟!
    عوارض و مالیات شهرداری سقز خیییلی بیشتر از شهرهای دیگس ولی متأسفانه شاهد هیچ تحول چشمگیر و مهمی در سقز نیستیم!
    شهرداری سقز ۲ سال که فقط وعده میده و در عمل کاری انجام نداده. ولی ادم ار این ناراحت میشه که شهرداری سقز هر ساله شهرداری برتر میشه!؟!

  2. همین شهردار می گفت سال ۹۵ حداقل یکی از لاین های بلوار ۴۵ متری به بهره برداری می رسه. پل این بلوار با سرعت کمی در جریان بقیه ی پروژه حتی یه بیلم نخورده مطمنن سال ۹۶ هم ما این بلوار رو نخواهیم دید

  3. تکلیف زمینهای که در دوران انتخابات مجلس دهم قول کاربری آنها داده شد به کجا رسید هنوز چشم به راه هستیم