شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۳۱/۰۲/۱۴۰۱
یکشنبه، 12th ژوئن 2016
1:23 ب.ظ

جشنواره سیزدهم تئاتر کردی شهریور ماه ۹۵ برگزار می شود

فرماندار ویژه شهرستان سقز از برگزاری سیزدهمین جشنواره تئاتر کردی در این شهرستان در تابستان امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، علی‌اکبر ورمقانی ظهر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری سیزدهمین جشنواره تئاتر کردی سقز اظهار داشت: تئاتر شهرستان سقز سرآمد تئاتر استان کردستان و کشور است و همواره جایگاه ویژه دارد.

وی با اعلام اینکه در جشنواره دوازدهم یک میلیارد ریال برای اجرای این رویداد هزینه شد، عنوان کرد: بخش بیشتر هزینه‌های مالی این برنامه توسط مردم تأمین شد.

ورمقانی در خصوص نحوه اجرای جشنواره هم با اشاره به تدوین آیین‌نامه جشنواره در سال‌های گذشته تصریح کرد: تشکیل کمیته‌ها و فعال‌سازی آنها بر اساس این آیین‌نامه خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان هم در این جلسه گفت: این جشنواره شهریورماه سال جاری برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام رحیم جعفری افزود: اصل و اساس کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمایت، هدایت، نظارت و تولید کارهای فرهنگی است و باید این برنامه توسط نهادهای مردمی برگزار شود.

وی با عنوان اینکه در حال حاضر جشنواره‌های فرهنگی هنری در برخی از استان‌های کشور از جمله آذربایجان غربی و گیلان برگزار می‌شود، از شهردار خواست تا مسؤولیت دبیر اجرایی این جشنواره را قبول کند.

ضیاءالدین نعمانی شهردار سقز هم گفت: با وجود بالا بودن سطح توقع شهروندان از این نهاد و گستردگی امور، شهرداری و شورای اسلامی شهر از این حرکت فرهنگی هنری حمایت می‌کنند.

در این جلسه هیوا حاجی‌محمدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اسماعیل پاشایی، محمدزارع زاده، علیرضا اسماعیلی، ادریس دلارامی و داریوش رفعتی از هنرمندان حوزه تئاتر از توجه فرمانداری، شورای اسلامی و شهرداری سقز برای حمایت از برنامه‌های فرهنگی و هنری تشکر کردند.

کد خبر: 19464