شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۰۳/۱۴۰۱
دوشنبه، 13th ژوئن 2016
12:08 ب.ظ

۱۹ نفر زندانی جرائم غیرعمد برای آزادی به ۴ میلیارد نیاز دارند

رئیس زندان مرکزی سقز:آزادی زندانیان جرائم غیرعمد سقز به ۴۰ میلیارد ریال نیاز داردخبرگزاری فارس: آزادی زندانیان جرائم غیرعمد سقز به ۴۰ میلیارد ریال نیاز دارد

رئیس دادگستری شهرستان سقز گفت: تعداد ۱۹ نفر زندانی جرائم غیرعمد در زندان این شهرستان وجود دارد که برای آزادی آنها به ۴۰ میلیارد ریال پول نیاز است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، محمدرضا بهادراسدی پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی جشن گلریزان در فرمانداری سقز، اظهار کرد: تعداد ۱۹ نفر زندانی جرائم غیرعمد در زندان این شهرستان وجود دارد که برای آزادی آنان ۴۰ میلیارد ریال پول نیاز است.

وی ادامه داد: سال گذشته در جشن گلریزان ۵۰۰ میلیون ریال برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد جمع‌آوری شد که زمینه آزادی ۶ نفر زندانی را فراهم کرد.

رئیس دادگستری شهرستان سقز اظهار کرد: در صورتی که در جشن گلریزان سال جاری یک میلیارد ریال جمع‌آوری شود زمینه آزادی ۶ تا ۷ نفر فراهم می‌شود.

وی خواستار استفاده از تمام ظرفیت‌های شهرستان سقز برای شناسایی خیران و اطلاع‌رسانی به آنان برای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد شد.

رئیس زندان مرکزی سقز هم در این نشست گفت: برگزاری جلسات صلح و سازش بین شاکیان و مددجویان، تنظیم دادخواست اعسار برای مددجویان مالی، معرفی به مراکز مراقبت بعد از خروج و آزادی پنج نفر زندانی به کمک خیران انجام شده است.

محمدرضا عبدیان با اشاره به اهمیت جمع‌آوری کمک‌های مالی برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، یادآور شد: به هر میزان کمک در جشن گلریزان جمع‌آوری شود ستاد دیه ۱۰ برابر به آن مبلغ اضافه خواهد کرد.

فرماندار ویژه شهرستان سقز هم کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را عملی خداپسندانه و ارزشمند توصیف و بیان کرد: اطلاع‌رسانی به خیران برای جذب کمک آنها باید به جد در دستور کار ستاد دیه شهرستان باشد.

علی‌اکبر ورمقانی افزود: اگرچه در ایران اسلامی، آمار زندانیان رو به کاهش است ولی حضور زندانی در ندامتگاه اثرات منفی بر روح و روان و خانواده دارد که  باید برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد تلاش بیشتری انجام شود.

وی نقش رسانه‌ها و خبرنگاران را در زمینه بسترسازی برای جذب کمک خیران برای آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد مهم برشمرد.

کد خبر: 19489