شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۰۷/۱۴۰۱
Friday، 17th June 2016
11:29 am
وکیل دادگستری از شورای شهر توضیح خواست:

در مورد احتمال استفاده از اموال عمومی در جهت منافع شخصی رفع شبهه کنید

یک وکیل دادگستری با ارسال اظهارنامه ای ازطرف قوه قضائیه به شورای شهر سقز، از آنها خواسته است تا در مورد شائبه استفاده آنها از اموال عمومی برای منافع شخصی خود توضیح دهند. لقمان رایزن طی این اظهارنامه که روز یک شنبه گذشته ارسال کرده است، با اشاره به ماجرای وام هایی که اعضای شورای شهر در ازای سپرده گذاری از محل حساب های شهرداری از بانک شهر با بهره ناچیز دریافت کرده اند توضیح خواسته و نسبت به استیفای حق آن بخش از شهروندان که ممکن است هم نظر او باشند تاکید کرده است.

به گزارش شارنیوز این وکیل دادگستری در ابتدای اظهارنامه خود آورده است: اخیراً موضوعی در تصمیم گیریهای حضرات عالی نظر اینجانب را به عنوان احدی از موکلین شما که با اعتماد کامل، و حوزه تصمیم گیری در امور اهم شهرستان عزیزمان را نسبت سهم خودم به شما واگذارده و خشنودم از اینکه تکثری از افراد متخصص و با تعهد در این منصب جلوس نموده اند، جلب نمود که شایسته دانستم در آن زمینه از وکلای خود توضیح بخواهم و خواهشمندم قابل دانسته و حداقل به نسبت آرائی که اینجانب و خانواده پرجمعیتم به شما تقدیم داشتند، توضیحات لازم را مبذول فرمائید تا انشاءالله موجب گسست سوءتفاهمات و کج اندیشیها!! گردد و اگرهم خدای ناکرده منصب خود را عالی و دست نیافتنی دانستید هیچ ایرادی نیست و بنده به سکوت شما قانع و به اقدام خود قاطع خواهم بود.

رایزن در ادامه می گوید: خارج کردن غیرقانونی و دور از تدبیر و اندیشه “حساب کسری پارکینگ” متعلق به شهروندان از بانکی و گشودن حساب جاری(حسابی که صرفاً برای بانک دارای منافع است) در بانک شهر و دریافت وام بسیار مناسب با بهره ناچیز به نشانه تشکر بانک شهر، به شما عالیمقامان آنچنان عجیب و غیرواقعی به نظر میآید که حقیقتاً باور آن برای بنده بسیار سخت است که هم اعضای شورا و هم شهردار محترم که امضاءکننده دستور خارج نمودن وجوه موجود و گشاینده حساب در بانک شهر بودند، اینچنین بی تدبیری نموده و صرفاً به منظور تأمین منافع شخصی مرتکب اینچنین اشتباه وحشتناکی شوند!! البته اگر در این میان هیچ منفعتی برای حضرات متصور نبود میتوانستیم نام آن را اشتباه بنهیم ولیکن با درنظرگرفتن سود و منفعتی که برای آقایان داشته غیر از سواستفاده عمدی و اتلاف اموال عمومی نمیتوانم تصور دیگری داشته باشم که مصداق بارز شق دوم ماده ۸۱ قانون شوراهای شهر (….هرگاه شورا اقداماتی برخلاف وظائف مقرر یا مخالف مصالح عمومی کشور و یا حیف و میل و تصرف غیرمجاز در اموالی که در اختیار دارد انجام دهد…) میباشد و اگر به واقع اینچنین اتفاقی افتاده باشد و اعضای گرامی شورای شهر صرفاً به منظور دستیابی به منفعتی سخیف، اعتماد موکلین خود را دستمایه قرار داده باشند همان بهتر که در مراجع ذیصلاح به این تخلف رسیدگی شود.

ezharnameh

وی می افزاید: علی ایحال درجه اول امیدوارم این امر شایعه ای بیش نبوده باشد و مدارک ابرازی شما مبین حقیقتی امیدوارکننده باشد و شما عالیمقامان شأن شخیص شورا را از این اقدامات خفت بار مصون نگاه داشته باشید (هرچند گواهی و اظهارات تأییدیه وار چند تن از همکاران شریفتان حکایت دیگری دارد) و اگرهم خدای ناکرده این امر حقیقت باشد در درجه اول، مطالبه دلائل انجام این امر را حق خود میدانم و همچنین حق خود میدانم از تصمیمات اینچنینی وکلائی که شاه بیت شعارهای تبلیغاتی همگی ایشان (پاسخگوئی و شفافیت و مبارزه با رانت و فساد) بود مطلع باشم.

رایزن در پایان این اظهارنامه با تاکید به پیگیری موضوع تا حصول نتیجه گفته است: نهایتاً لازم است به استحضار برسانم که حق پیگیری این موضوع را برای خود و کسانی که حداقل اطمینان دارم به اقدامات بنده ایمان دارند و تعداد ایشان نیز کم نمیباشد، محفوظ میدارم و مسلماً با پیگیری این موضوع از طریق فرماندار گرامی جهت طرح در هیأت حل اختلاف احقاق حق شهروندان ـ یا حداقل آن دسته از شهروندان که بنده را همراهی خواهند نمود ـ را به هر نحوی که باشد استیفاء خواهم نمود.

کد خبر: 19504


نظرات:

 1. شورا تبدیل شده به ستاد انتخاباتی آقای نماینده.جناب بیگلری در خصوص عملکرد شورای شهر سقز که بیشترشان از حامیان و دوستان ایشان هستند باید توضیح دهند…

 2. اینجانب نیز به عنوان یک شهروند سقزی ای عمل راسؤاستفاده ازموقعت وبی شرمانه میدانم و این خبر را تایید می نمایم

 3. دمت گرم ، خیییییلی مردی.
  متأسفانه ۳ ساله که ۷ نفر از شورای شهر سقز در حال حیف و میل بودجه شهرداری ، استفاده های شخصی و خصوصا استفاده برای تبلیغ نماینده فعلی هستن و در این مدت هیچ تغییری در سقز اتفاق نیفتاده. همه افتخارشونم شده زیرگذر ازادی که اونم با پول سرمایه گزار ساخته شده نه بودجه شهرداری.
  همه طرحها و کارهایی که۲ ۳ سال قبل هم اعمال کردن( مجتمع پزشکی ، هتل ، پارکینگ طبقاتی،پل تجاری ، ۳ پل روگذر ، بلوار ۴۵ متری، مجتمع تجاری بلوار و … ) تا الان بلاتکلیف و در حد حرف مونده.
  از طرف مردم سقز از اقای رایزن خواهش میکنم پیگیر بشن چون۳ ساله این اعضای شورای سقز هیچ کاری نکردن و همه اموال شهرداری رو هم فروختن.

 4. بژی کاک لقمان
  قسه ی دلی گشتمان بوو
  کاریکت کرد کارستان به خوا …

 5. بسیار اقدام خوب و پسندیده ای است و کمترین حق مردم بر اعضای شورای شهر این است که در جریان امورات و کارهایی که انجام می دهند باشند و چه برسد به این شائبه بزرگ و حساس. از اعضای شورای شهر هم انتظار می رود که هر چه زودتر و زودتر با دلیل و سند جوابگو باشند.

 6. ریز و سلاو بو ئه ندامانی شار نیوز.سپاس و ده سخوشی له ریزدار رایزن بو جسارت و شه هامه ت و سه ر به عیداله ت که به عونوانی نوینه ری خه لکی شاره که مان به ئه رکی خوی زانیوه.هیوادارم سه رکه وتووبن به تایبه ت کاک لوقمانی خوشه ویست.

 7. دست مریزاد هرچند قبلا هم بحث شده اما حق همه است که چنین کاری انجام دهند و چه بهتر از جانب شخصی چون جنابعالی باشد که واقف به امور قضایی هم هستید . امید است که شاهد چنین اقدامات شایانی از سوی شما در آینده باشیم.

 8. به راستی که خودمان کردیم که ….بر خودمان باد..
  وهمچنین خود کرده را تدبیر نیست وقتی جناب بیگلری نماینده محترم چشمشونو به رویه خیلی چیزا بسته و به حامی یه عده از این … تبدیل شده صرفا واسه خاطر جمع کردن رای….مملکت از این بهتر نمیشه….وااسفاها

 9. بغیر از چند نفر از اعضای شورای شهر منفعت طلبی در این دوره بیداد میکند و کسی هم پاسخگو نیست

 10. شعار خد متگذاری این حضرات گو ش فلک را کر کرده

 11. این یعنی پیشرفت حقوق شهروندی در سه قز

  اقای رایزان بعضی از این اقایون یک هفته شورای شهر رو تعطیل کردند و با امکانات شورا و شهرداری برای بیگلری تبلیغات کردند

 12. سلام جناب وکیل بنده و اعضای خانواده بنده هم در خدمتیم و البته متاسفانه حقیقت داره

 13. با سلام
  هرچند در برخی موارد فکری با راقم این متن زاویه دارم اما کارش رو مطلوب دانسته و بسیار مناسب میدانم و بعنوان شهروند این شهر از اعضای شورا و شهردار توضیح می خواهم

 14. واقعه اسف باریست براستی چون یه عده از این حضرات مسئول تعلیم فرزندان ما هستن که اینچنین اعمالی را مرتکب شدند..جا دارد یه دست مریزاد حسابیم خدمت جناب رایزن بگم واسه شهامت و جسارتش..راتو برو که ملت سقز پشت و پناهتن…

 15. کار آقای رایزن واقعاً قابل تقدیر است. لطفاً تا مشخص شدن ماجرا پیگیری بفرمائید. با سپاس

 16. با تشکر از زحمات آقای رایزن ، این یکی از موارد فاش شده کارهای بعضی از اعضای شورا میباشد وسوء استفاده از موقعیت خودشان، یکی از این موارد پذیرش بی رویه خویشاوندان اعضای شورا در شهرداری میباشد ولی برای شهرودان دیگر جا نیست

 17. سلام و ارادت، از کوزه برون همان که تراود کند… از چنین بزرگمردانی چون اعضای شهرداری و شورا نه تنها بعید نیست بلکه خیلی هم کم گفتن، مردم هنوز در رأی دادن و شناخت افراد شایسته و دلسوز برای این شهر سوخته و پریشان مشکل دارند، فرایند انتخابات در شهرستان سقز یک فرم قبیله ای و عشیره ای را به خود گرفته و چنین روند انتخاباتی هیچ وقت درست نخواهد پس مشکل گل آلود بودن آب از سرچشمه است به یاد دارم یکی از کاندیدای محترم در دوره انتخاباتیش ندای تعهد و خدمتگداری میکرد و در حال حاضر از اعضای اصلی شورای کنونی هست سؤال کردم هدف شما برای شورای شهر چیست صراحتا میگفت هدفم پول و سرمایه است اول برای خودم کار میکنم اگر هم فرصت باشد برای مردم هم کاسب میشم، از چنین اعضایی با چنین اقداماتی انتظاری بیش از این نیست ، جناب رایزن هم باید لبیک گفت برای پیشبرد و نوعی اسباب تبلیغ و استیلا برای کارشان محصوب خواهد شد نه اقدامی جهت احقاق حق مردم… بدرود.

 18. ضمن سپاس از شهامت وشجاعت جناب آقای رایزن و تاسف برای امانتداری شورا وشهردار نامردمیش، که چندین شغل دارد وشهرداری دررده اخر است وحواسش اصل به شهرداری نیست ، ازخدا میخواهم هریک از شهروندان این شهر رابه یک رایزن تبدیل کند و وظالمان به مال واموال مردم را رسوا کند ، درهرپست ومقامی که باشند، اموال این مردم بیچاره که بعضی به نان شب محتاج هستند خداوند این ظلم را به خودشان …انشااله برگرداند

 19. در کشورهای دیگه بخاطر تخلفات خیلی جزئی نمایندگان مردم استعفا و بازخواست میشن. اما اینجا با اینهمه تخلفات و سوء استفاده از اموال عمومی، و عدم مسئولیت پذیری در قبال مردم، اصلاً کسی کاری به کارشون نداره. این آقایون باید زیر نظر مردم دادگاهی، و کارشناسانی بیطرف برای پیگیری تخلفاتشون در این چند سال تعیین بشه.

 20. از کوزه همان برون تراود که در اوست..

 21. هر کی تو اینشهر میخواد کاری کنه از طرف بقیه مورد اتهام قرار میگیره از هر چیسقز وسقزیه حالم به هم میخوره چون یکی مانند …داره توش حکومت میکنه وایشان چقدر کریهند از شما جناب رایزن بعیداست که شخصیت خود را همتراز د…. کرده اید و گیر این …افتاده ای .

 22. آخ….. سقزه ره ش پوشه که م، به داخه وه بوی به جیگای جماعتیک گه نده ل که فقط به فکری گیرفانی خویانن و به دبختی خه لکی چاره ره ش نابینن، کسیک نیه بپرسه آخر بی ویژدان ماشینی شاسی بلند و مالی چن طبقه کی به حقوقی ۱٫۵ میلیونی شورا اسندره؟؟ هیوادارم آغای رایزن به مدارکیک که هیه تی ایشالله ام گنده لانه رو ره ش بکات.

 23. بابا زیاد حرص جوش نخورید اخه چیمون درسته تا شورا و شهرداریمون درست باشه بیاین اماری از اقایونی رو بهتون بدم که تو شهرداری طی این سه سال شروع به کار کردن و ببینین چند نفرشون فامیلهای اقایون هستن اینجا همه باند و باندبازی راه انداختن شورای شهر سقز جزو بدترین عملکردها رو داشته از تبلیغات و نصب پلاکاردهایی که هیچ سنخیتی با اعتقادات مردم شهر ندارد تا ……

 24. آخه بخدا هر کجا اعم از شهرداری – نظام مهندسی – شهرسازی – آتش نشانی می روی یکی میگه این یکی استخدامی فلانیست و آن یکی از استخدامی آن یکی شورا آمد نمیدونی واقعاً روی آن را دارند بقول خودشان خیز رای ۱۵ هزاری واسه دوره بعد بردارند؟ اصلا میان جلو؟ فقط هر روز باید گفت آخرین استخدامی شوراهاکیست؟ کجاست؟ منصوب به کیست؟ به چه قیمتی؟