شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۲/۰۳/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 21st ژوئن 2016
1:00 ب.ظ

بُرج اصناف سقز در پنج طبقه ساخته می شود

نائب رییس اتاق اصناف سقز گفت: بُرج اصناف این شهرستان در زمینی به مساحت یک هزار و ۱۰۰ متر در پنج طبقه در شهرک دانشگاه ساخته می شود.

به گزارش ایرنا، عبدالله کامله روز سه شنبه در دیدار معاون سیاسی و انتظامی فرماندار ویژه سقز با هیات رییسه اتاق اصناف این شهر افزود: ساخت ساختمان جدید اصناف در راستای ارائه خدمات مناسب به بازاریان در فضایی مطلوب خواهد بود و ۶۰ درصد زمین مورد نظر به ساخت ساختمان اختصاص می باید.

وی در این دیدار که به مناسبت یکم تیر روز ملی اصناف انجام شد، اظهار کرد: ۱۰ هزار نفر از اصناف شهرستان سقز در قالب ۱۶ اتحادیه در حوزه های تولیدی و توزیعی، خدماتی و خدمات فنی مشغول فعالیت هستند.

کامیل کریمیان، معاون سیاسی و انتظامی فرماندار ویژه سقز هم با اشاره به نقش بازاریان در عرصه های مختلف کشور بیان کرد: اصناف جزو بزرگترین نهادهای مدنی کشور است و تلاش آنان ستودنی است.

کریمیان در همین روز در دیدار با رییس و کارکنان سازمان تبلیغات اسلامی سقز هم به مناسبت سالروز تاسیس این نهاد اظهار کرد: تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی در سال ۱۳۶۰ از کارهای ارزشمند حضرت امام خمینی(ره) بود.

وی با اشاره به نامگذاری یکم تیر به نام روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی اظهار کرد: سازمان تبلیغات در راستای معرفی اسلام ناب محمدی و اصول و ارزش های انقلاب اسلامی بسیار خوب درخشیده و اقدام های ارزشمندی به ثمر رسانده است.

او عنوان کرد: کار تبلیغ و اطلاع رسانی دینی بسیار حساس و خطیر و دارای ظرافت های خاصی است که باید با دقت و هوشمندی انجام شود.

وی خواستار استفاده از ابزارهای نوین توسط سازمان تبلیغات اسلامی برای کار اطلاع رسانی دینی شد و اضافه کرد: امروزه با توجه به گستردگی و تنوع ابزارهای ارتباطی، تبلیغ همه جانبه دین تلاش گسترده و نگاه همه‌جانبه و بینش وسیع و نافذ و انسان‌های مجرب و کارآزموده را می‌طلبد و باید در این راه از دانش، هنر، فن‌آوری و تازه‌های روز به روز جهان ارتباطات بهره گرفت.

حجت الاسلام محمد وحیدی، رییس اداره تبلیغات اسلامی سقز نیز در این دیدار به برنامه های این اداره در این شهرستان اشاره کرد و گفت: هدف اصلی سازمان تبلیغات اسلامی، معرفی اندیشه تابناک اسلام به مردم و به ویژه جوانان است.

وی ادامه داد: بیش از ۱۲ کانون فرهنگی هنری زیر نظر این اداره در زمینه های قرآنی و فرهنگی تاسیس شده است و چند کانون هم در دست تاسیس است.

با توجه به گستردگی فعالیت‌های تبلیغی و ضرورت توجه به مؤلفه‌های فرهنگ دینی و توسعه آن در سطح کشور، طی حکمی از سوی حضرت امام (ره) سازمان تبلیغات اسلامی در سال ۱۳۶۰ سازمان تبلیغات اسلامی تاسیس شد.

کد خبر: 19531